רשות המים: ניתן לצרוך יותר מים - באותו המחיר

מועצת רשות המים הודיעה היום על הגדלת כמויות המים הנצרכות בתעריף נמוך מ-2.5 קוב לנפש ל-3.5 קוב לנפש, באותו המחיר כפי שהוא היום. בנוסף, הוחלט להפחית את תעריף המים לרשויות המקומיות עבור השירותים שהן מספקות לתושביהן

מועצת רשות המים החליטה היום לשנות את תעריפי המים והביוב - כך שמשפחות החוסכות במים ישלמו פחות על החשבון החודשי. בהודעה רשמית שפורסמה הערב על ידי רשות המים, נמסר כי התעריף הנמוך העומד על 8.63 אגורות למ"ק מים וביוב יישאר כפי שהוא - אך כמות המים תגדל מ-2.5 מ"ק לנפש ל-3.5 מ"ק. בכך מעודדים ברשות את הצרכנים שלא לעבור את רף ה-3.5 מ"ק לנפש.

עוד החליטה מועצת רשות המים להפחית את תעריפי המים לרשויות המקומיות עבור השירותים שהן מספקות לתושביהן.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי צוות מקצועי שמינה השלטון המקומי הגיש דוח לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו קריאה להוריד את מחירי המים.

אחד מחברי הצוות, אמנון נויבך, סיפר כי בשנים האחרונות עלו עלויות הייצור של חברת מקורות ב-36%. "העלייה במחירי המים הייתה אמורה להיות דומה, אבל לא ברור לי מדוע הממשלה או רשות המים החליטו להעלות את מחיר המים בשיעור של 150%", הוסיף נויבך. מסקנות הדוח ממליצות לרה"מ להורות מיד על הורדה של 4% במחירי המים, כאשר במקום 11.01 שקלים למטר מעוקב כיום - נשלם רק 6.37 שקלים.

הכנסות המדינה הוכפלו

על פי ההערכות של צוות הבדיקה, הממשלה השתמשה במחירי המים כסוג של מס, שמסבסד סקטורים אחרים במשק כמו בתי מלון, חקלאות ותעשייה. כך, למרות שהצריכה הפרטית ירדה - הכנסות המדינה ממים הוכפלו. בשנת 2006 הרוויחה המדינה כמיליארד וחצי שקלים, ובשנת 2010 הכנסות המדינה מהמים הגיעו כמעט לשלושה מיליארדי שקלים.

שלמה בוחבוט, מנכ"ל השלטון המקומי, התרעם על תוצאות הדוח והבטיח כי כבר בקרוב יינקטו צעדים באם הממשלה לא תאשר את מסקנות הדוח. "ביום ראשון נגיש את הדוח לראש הממשלה ומנכ"ל משרדו, וכבר ביום שני או שלישי נתכנס במטה המאבק". בוחבוט הבטיח לפעול בכל הדרכים העומדות לרשות השלטון המקומי "עד כדי השבתה כללית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק