זהו מרכז העסקים הבא של ישראל

שר האוצר יובל שטייניץ ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר חשפו היום בבני ברק את הקומפלקס העסקי שמוגדר כ"מרכז העסקים הבא של ישראל". בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את טקס החנוכה הישר מהקומה ה-16 של מגדל קונקורד שבלב המתחםו

בכירי המשק והמערכת הכלכלית חשפו היום את מרכז העסקים הבא של ישראל, ה-B.B.C, שימוקם בצפון העיר בני ברק. בכנס נאמו שר האוצר יובל שטייניץ, נגיד בנק ישראל סטנלי פשר ויו"ר ועדת הכספים משה גפני. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את הכנס הישר מהקומה ה-16 של מגדל קונקורד שבלב המתחם.

ראשון לשאת דברים היה לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל. "סוד ההצלחה בפרויקטים מסוג זה הוא מי מנהל אותם. בני ברק היא עיר שעד היום לא ניתן לה זכות להראות את עצמה במעגל העסקים, והיום היא נכנסת אליה ובגדול", אמר.

לדברי לבייב, "כשקיבלנו החלטה להתחיל לבנות בבני ברק זה היה לא קל. התחלנו ואני בטוח שנמשיך לבנות בבני ברק וראשי הקהילה העסקית יבואו לכאן. זו הזדמנות לתושבי בני ברק - עיר לא קלה בכלל שכוללת חרדים וחילונים גם יחד. אני רוצה לאחל בהצלחה לכל מי שמעורב בהקמת המרכז העסקי החדש הזה הזה - זה יגדיל את שיעור העבודה בעיר".

לבייב קרא לחבריו במעגל העסקי: "תבואו, תכירו והיכנסו למרכז העסקי בבני ברק - אני בטוח שהעסקים יצליחו. אין ספק שבכל הוא לוקיישן לוקיישן לוקיישן - המיקום הוא זה שיכריע. כל דבר שעושים לשם שמיים, יצליח".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך בראיון וידיאו מצולם את ראש העיר בני ברק על היוזמה. "יש כאן שינוי גדול, העם עוד לא מבין את חשיבותו. מה שקורא היום בבני ברק הוא ציון דרך - שילוב של קמח ותורה. בבסיסו, הציבור שעוסק בתורה יעסוק גם במלאכה - ואני רוצה לברך על כך", אמר נתניהו.

פישר: אסור שהעוני יהיה בערים החרדיות

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, אמר בכנס כי "פתיחת מרכז העסקים החדש הוא אירוע חשוב מאוד. זה פרויקט נועז ומרשים עם משימה מאוד חשובה - לחזק את המשק והמצב של תושבי בני ברק. זה חשוב כי הקהילה החרדית עוברת ממגננה להתקפה ביחס למשק. השם עוזר לאלו שעוזרים לעצמם ולכן הגורל הכלכלי של החרדים בידיים שלהם".

לדבריו, "הפרויקט לוקח בחשבון את כל הגורמים שנדרשים כדי להצליח במשימות שעיריית בני ברק קבעה לעצמה. אני שמח שכולם הדגישו כי מצב התעסוקה והעוני לא צריך להיות בערים החרדיות ואין סיבה שזה ימשיך, זה לא תורם לכל הדברים שחשובים לנו בחיינו כיהוידים ואזרחי ישראל".

פישר אמר, כי מה שקורה בבני ברק הוא חלק ממגמה שמתחזקת בישראל. "ראש עיריית בני ברק כתב לי כי הוא מעוניין לעשות צעד משמעותי לשילוב בני ברק כיעד עסקי משמעותי, והלגדיל את הכנסות העיר והתושבים. חשוב מאוד מה העיר תעשה עם ההכנסה הנוספת - חלק מהדברים צריכים ללכת לחינוך, כי האוכלוסיה צריכה לקבל כלים להתמודד עם המצב החדש. אני מאוד מצטרף לדבריו ומקווה כי זה יתממש", אמר פישר.

שטייניץ: "תמריצים לחברות שישלבו חרדים בעבודה"

שר האוצר יובל שטייניץ אמר בכנס, כי "אין שום סיבה שהערים החרדיות יהיו הערים העניות בארץ, ואין שום סיבה שמי שמקדם את לימוד התורה לא יעמוד על הרגליים הכלכלית. אני שם לעצמי מטרה לצמצם את הפערי באוכלוסיה, כדי שהצמיחה שהתחילה בשנה שעברה במשק יהנו ממנה כל אזרחי ישראל".

לדבריו, "אנחנו צריכים לדאוג להשתלבות החרדים בשוק העבודה ובכלכלת ישראל. יש לנו כלכלה חזקה ואנו רוצים שתשתלבו בה. אומרים שיש מחיצות בין ציבורים שונים - שיתוף הפעולה ביננו מעולה ואין ביננו מחיצות, אנחנו חברים, למרות הלבוש השונה. אנחנו עם אחד וכולנו מחויבים".

"כדי להמשיך ולהשיג צמיחה במשק, אחד מהדברים החשובים הוא לסייע לקהילה החרדית להשתלב בשוק העבודה. אנחנו נחושים לפעול לתיקון המצב כי המצב הנוכחי גורם עוול לכלכלת המדינה ולקהילה החרדית. יש כאן פוטנציאל עצום, האמונה והרוח מחדדות את נטיותיו האינטלקטואליות של האדם", אמר שטייניץ.

האם עסקי ישראל יעברו לבני ברק?

המתחם מאופיין בתשתיות ובנגישות תחבורתית מאוד גבוהה, זאת בזכות ההשקעה המסיבית של עיריית בני ברק והחברה הכלכלית. הוא כולל מספר מגדלים, שחלקם כבר אוכלסו, ומארגני הפרויקט מבטיחים כי תוך שלוש שנים יכלול המתחם כולו 15 מגדלים בסך הכול.

מארגני הפרויקט צפויים לנסות בחודשים הקרובים להביא את העסקים הגדולים של ישראל לעבור למרכז העסקים החדש, זאת מתוך ניסיון להעביר לפריחה כלכלית של האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת