למרות ההבטחה: הזרמת הגז לא חודשה

בישראל עדיין מחכים לחידוש אספקת הגז ממצרים לישראל. אתמול הבטיחה חברת אמפל כי לאחר 3 דחיות תחודש הזרמת הגז שהופסקה בתחילת חודש פברואר, אך היום מיהרו להודיע כי יחול עיכוב נוסף. בחברת החשמל מספרים: קיבלנו הודעה על חידוש אספקת הגז אולם עד כה הוא לא זרם

עדיין מחכים לגז: חברת EMG הודיעה ללקוחותיה בישראל כי למרות ההבטחות, גם היום לא תחודש גם היום אספקת הגז המצרי לישראל. הסיבה לעיכוב: דליפת גז בצד המצרי.

חברת אמפל המחזיקה ב-12.5% ממניות ספקית הגז המצרית EMG, דיווחה אתמול לבורסה כי תחדש בקרוב את הזרמת הגז לישראל. חשוב לציין כי ההבטחה לחדש את אספקת הגז הגיעה לאחר שלוש דחיות קודמות.

למרות שאמפל לא ציינה בדיוק מתי תחודש ההזרמה, מדוברות חברת החשמל נמסר כי "חברת החשמל קיבלה אתמול הודעה מחברת EMG שאספקת הגז תחודש היום אולם עד כה הגז טרם הגיע ולא שמענו מהם יותר, הגז לא זורם".

דיווח: מצרים רוצה להעלות את מחיר הגז

ב-2008 הוקם צינור הגז ממצרים לישראל, שראשיתו בעיר אל-עריש שבצפון סיני וסופו באשקלון. עלות הפרויקט עמדה על כ-460 מיליון דולר. זמן קצר אחרי פרוץ המהומות במצרים ובעקבות פיגוע חבלני שפגע באחת מתחנות המדידה לאורך הצינור, הופסקה הזרמת הגז לישראל.

גורמים בקבוצת "מרחב" אישרו אמש ל"גלובס" כי אספקת הגז תחודש באופן הדרגתי, החל מהיום. בשבוע שעבר דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון, כי מומחים במצרים דרשו להעלות את מחיר הגז שנמכר לישראל.

לדברי אותם מומחים, עלות הגז גבוהה בהרבה מהמחיר שבו הוא נמכר לישראל, מה שמהווה "בזבוז לעם המצרי". בשל המחיר הנמוך הפסידה מצרים סכומי עתק.

כעת יש שרואים בהתפתחויות בשכנה מדרום שעת כושר לייקר את הגז, בהסברה כי אין לישראל ספק חלופי מיידי לכך. EMG מספקת כ-40% מתצרוכת הגז בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת