דוח מיוחד שיוגש לרה"מ: להוריד את מחירי המים

צוות כלכלנים מקצועי שמינה השלטון המקומי לבקשת רה"מ נתניהו, יניח על שולחנו ביום ראשון הקרוב דוח לפיו יש להוריד משמעותית את מחירי המים לצרכנים. לפי הדוח, הממשלה השתמשה במחירי המים כסוג של מס, שמסבסד סקטורים אחרים במשק כמו בתי מלון, חקלאות ותעשייה

נמשכת המלחמה במחירי המים: עכשיו, לא רק הציבור חושב שצריך להורידם בצורה משמעותית, אלא גם צוות מקצועי שמינה השלטון המקומי. בדוח שיוגש ביום ראשון הקרוב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לבקשתו, יראה צוות כלכלנים כי אין כל היגיון במחיר המים.

אחד מחברי הצוות, אמנון נויבך, סיפר כי בשנים האחרונות עלו עלויות הייצור של חברת מקורות ב-36%. "העלייה במחירי המים הייתה אמורה להיות דומה, אבל לא ברור לי מדוע הממשלה או רשות המים החליטו להעלות את מחיר המים בשיעור של 150%", הוסיף נויבך. מסקנות הדוח ממליצות לרה"מ להורות מיד על הורדה של 4% במחירי המים, כאשר במקום 11.01 שקלים למטר מעוקב כיום - נשלם רק 6.37 שקלים.

הכנסות המדינה הוכפלו

על פי ההערכות של צוות הבדיקה, הממשלה השתמשה במחירי המים כסוג של מס, שמסבסד סקטורים אחרים במשק כמו בתי מלון, חקלאות ותעשייה. כך, למרות שהצריכה הפרטית ירדה - הכנסות המדינה ממים הוכפלו. בשנת 2006 הרוויחה המדינה כמיליארד וחצי שקלים, ובשנת 2010 הכנסות המדינה מהמים הגיעו כמעט לשלושה מיליארדי שקלים.

שלמה בוחבוט, מנכ"ל השלטון המקומי, התרעם על תוצאות הדוח והבטיח כי כבר בקרוב יינקטו צעדים באם הממשלה לא תאשר את מסקנות הדוח. "ביום ראשון נגיש את הדוח לראש הממשלה ומנכ"ל משרדו, וכבר ביום שני או שלישי נתכנס במטה המאבק". בוחבוט הבטיח לפעול בכל הדרכים העומדות לרשות השלטון המקומי "עד כדי השבתה כללית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק