אחרי השריפה: כ-200 מתוך 400 עובדי איקאה בנתניה יפוטרו

חודש לאחר שריפת הענק שכילתה את סניף איקאה בנתניה, מגיעות החדשות הרעות לעובדים: כ-200 מתוך 400 העובדים יפוטרו. החברה החלה לזמנם לשיחות שימוע לפני פיטורים. במפוטרים גם עובדים ותיקים ומנהלים

מאות עובדי איקאה קיוו לבשורות טובות לאחר שריפת הענק שכילתה את סניף איקאה בנתניה בחודש שעבר, אך נראה שמחציתם יאלצו לחפש עבודה חדשה. הנהלת החברה החלה לזמן כמחצית מהעובדים לשיחות שימוע לפני פיטורים, כפי שפורסם הערב בגלובס. המשמעות היא שקרוב ל-200 מתוך כ-400 עובדי החנות יפוטרו בקרוב.

חלק מהעובדים הנותרים כבר השתלבו בסניף השינ של החברה בראשון לציון, בעוד אחרים השתלבו במטה החברה ובצוות ההקמה שיוביל את הקמתו המחודשת של הסניף בנתניה. אך מסתמן שמלבד עובדים צעירים וכאלה המועסקים בתפקידים עם תחלופה גבוהה, ברשימת העובדים שצפויים לעזוב את החברה יש גם עובדים ותיקים ומנהלי מחלקות.

באיקאה מבהירים כי כל המפוטרים שייבחרו לחזור אל העבודה לאחר הקמת הסניף מחדש, יוכלו להשתלב מחדש באותם תנאים. יחד עם זאת, לא יישמר רצף הזכויות שלהם, בשל ניתוק יחסי עובד-מעביד. עוד מציינים באיקאה כי העובדים שנקלטו בראשון לציון זוכים גם להסעה מאורגנת וגם לתשלום עבור שעת הנסיעה.

כזכור, זמן קצר לאחר השריפה, ב-5 בפברואר האחרון, החליטו בעלי איקאה בישראל יחד עם המנכ"ל שלומי גבאי, לשלם לכלל העובדים את משכורת פברואר וגם את מארס - זאת לפנים משורת הדין. גבאי נשמע מעומעם אז בכל הקשור לפיטורים אפשריים, ואילו רבים מהעובדים התעקשו כי "איקאה זה בית" ולכן לא יכול להיות שהם יפוטרו.

מחר צפויים צוותים מיוחדים להתחיל במשימת ההריסה של המבנה השרוף, שצפוי להימשך כחודש וחצי. בהנהלה מקווים להתחיל בבניית הסניף החדש בחודש מאי הקרוב, אולם עד שתיפתח חנות חדשה במקום הסניף שנשרף, נראה שתעבור שנה שלמה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

נתניה: דליקת ענק ב"איקאה" - החנות נשרפה כליל

איקאה: חנות חדשה - עד שנה