התקלה תוקנה - אספקת הגז חודשה

במהלך עבודות תחזוקה שבוצעו באסדת הפקת הגז הטבעי "ים תטיס" אירעה תקלה, שבעקבותיה נותקה אספקת הגז הטבעי לישראל. כעבור כמה שעות, סמוך לשעה 20:00 בערב נפתרה התקלה ואספקת הגז חודשה. בזמן התקלה חברת החשמל הגבירה ייצור החשמל בתחנות כוח פחמיות

אפשר לנשום לרווחה - התקלה במערכת המחשב באסדת הגז "ים תטיס" תוקנה, ואספקת הגז לישראל חודשה. תקלה טכנית אירעה היום בשעות בצהריים בעת ביצוע עבודות שדרוג התשתיות במתקן הגז הטבעי ים תטיס.

ביום חמישי האחרון הודיעה נובל אנרג'י לחברת החשמל, כי היא נאלצת להפסיק את הזרמת הגז במהלך סוף השבוע בשל עבודות שדרוג של הרשת, הנדרשת על מנת לשמור על אספקה אמינה ורציפה של גז. "העבודה נעשית דווקא בסוף השבוע בשל הביקוש הנמוך", כתבה אז נובל אנרג'י.

בתגובה להודעת נובל ארנג'י על עבודת השדרוג, נעתר השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לבקשת חברת החשמל להפעיל את תחנות הכוח באמצעות מזוט וסולר, עד שתחודש אספקת הגז. בשל ההיערכות המוקדמת הזו, נכון לעכשיו לא צפויים שיבושים באספקת החשמל.

נזכיר כי ב-5 בפברואר הופסקה אספקת הגז ממצרים לישראל בעקבות פיגוע טרור שאירע בשיא ההפיכה במצרים. בעקבות זאת, חברת החשמל הפכה תלויה לחלוטין בגז של נובל אנרג'י וקבוצת דלק, השותפות במאגר "ים תטיס". משמעות הדבר היא כי בזמן התקלה בים תטיס ישראל הייתה מנותקת לגמרי מאספקת גז טבעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק