ישי: מצוקת הדיור תפיל את הממשלה

משבר הדיור בקרב הזוגות הצעירים מביא לאיומים חריפים מצד שרי ש"ס. אלי ישי מדגיש כי מצוקת הנדל"ן קודמת לקצבאות הילדים ותביא את הממשלה לקץ ימיה. "עזרה לזוגות הצעירים, זה נושא ששווה להילחם עליו והוא שווה משבר פוליטי מבחינתי", מבהיר שר השיכון אטיאס

"מצוקת הדיור הגיעה למימדים של מצב חירום", במילים אלה תיאר שר הפנים אלי ישי את בעיית הנדל"ן בכנס פורום מקצועי לתכנון, בנייה והגדלת מלאי יחידות הדיור שנערך היום במעלה החמישה. הכנס שנערך בשיתוף משרד הפנים, משרד הבינוי והשיכון ומנהל מקרקעי ישראל נועד לרתום את כל גורמי התכנון המקצועיים כדי להסיר חסמים ולהגדיל את היצע יחידות הדיור.

ישי סיפר כי המחירים שקיימים היום בשוק הנדל"ן לא מאפשרים להורים לעזור לילדיהם גם אם הם רוצים בכך. "אני קונה לבת שלי דירת חדר וחצי", אמר ישי. "מי יכול להוציא 700-900 אלף שקל לדירה? לזוגות הצעירים יש בקושי 200 אלף שקל אם בכלל". לדבריו, המשך עליית המחירים הוביל ל"קטסטרופה חברתית".

ישי הוסיף כי מצוקת הדיור קודמת היום לנושא קצבאות הילדים, והיא שתביא לסיום כהונת ממשלת נתניהו. "אם הממשלה הזאת לא תשרוד את ימיה זה בגלל בעיית הדיור" ציין ישי.

גם שר השיכון אריאל אטיאס נכח בכנס וקרא לשלב ידיים בין משרדי הממשלה כדי לפתור את מצוקת הדיור. כמו כן התייחס התייחס השר לתכנית לסבסוד משכנתאות והבטיח: "נקדם את חוק סבסוד המשכנתאות בכל הכוח. הממשלה צריכה להבין שהעזרה לזוגות הצעירים שנאנקים תחת עול המשכנתאות היא מהותית. אם לא יקודם נושא העזרה לזוגות הצעירים, זה נושא ששווה להילחם עליו והוא שווה משבר פוליטי מבחינתי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק