הנוכל הגדול בהיסטוריה מדבר מהכלא

לראשונה מאז מעצרו, העניק היום ברנרד מיידוף ריאיון מתוך הכלא שבו הוא נמצא. מיידוף, שעמד בראש תרמית-פירמידה ומעל בעשרות מיליארדי דולרים, משכנע את עצמו שבעצם הוא "גם ניסה לעזור ללקוחות שלו", וגם מדבר על הבן שלו שהתאבד. כך נשמע הנוכל הפיננסי הגדול בהיסטוריה

ברנרד מיידוף, המוח שמאחורי הונאת ה"פונזי" הגדולה בהיסטוריה ומי שהבטיח תשואה חלומית ובפועל מחק עשרות מיליארדי דולרים, העניק היום ריאיון ראשון בקולו לכתב אמריקני ואמר: "ניסיתי להחזיר כסף, אבל אנשים לא הסכימו לקחת".

"ניסיתי להחזיר כסף ללקוחות הפרטיים שלי, אבל אז הבנתי שלא אוכל להיחלץ מזה", אומר מיידוף, בשיחה מהטלפון הציבורי של הכלא שבו הוא כלוא. "ניסיתי גם להחזיר כסף לחברים שלי וללקוחות היותר קטנים. הם לא לקחו", הוסיף.

"זה היה סיוט בשיבלי", נזכר מיידוף, "היה לי הרבה יותר כסף ממה שצריך בשביל לספק את רמת החיים של משפחתי ולא הייתי צריך לעשות את זה. פשוט הרשיתי לעצמי". בריאיון נזכר מיידוף גם בגורם נוסף שהוביל אותו להונאה הגדולה - האגו. "פתאום כל הבנקים היו מוכנים לתת לי מיליארדי דולרים", הוא מספר.

כשהשיחה גולשת אל בנו שהתאבד לאחרונה, מיידוף נעשה הרבה יותר מחושב בתשובותיו. "לא הפסקתי לבכות", הוא אומר. "לא עובר יום שאני לא סובל מזה, גם אם אני נשמע בסדר - אני לא", הוא מוסיף.

"מיידוף לא מבין שהוא הרס חיים. הוא נמצא בהכחשה", מספר סטיב פישמן, העיתונאי שראיין את מיידוף. "הוא מנסה לשכתב את ההיסטוריה לטובתו", טוענת עמיתתו איילין קנט. לקורבנות, ככל הנראה, הריאיון הזה לא יעזור, כי מבחינתם - מיידוף הוא עדיין השטן הפיננסי שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק