בתום שביתה קצרצרה: הנמלים נפתחו

ההסתדרות הודיעה הבוקר במפתיע על השבתת כל נמלי הים בישראל - חיפה, אשדוד ואילת. כעבור זמן קצר פורסמה הודעה לאקונית לפיה הנמלים שבים לעבוד לאחר שהוסכם על המשך הידברות בין הצדדים

נמל אשדוד. ארכיון (חדשות 2)

אחת השביתות הקצרצרות בהיסטוריה מגיעות לסיומן, לאחר שההתסדרות פרסמה הודעה לאקונית על סיום השביתה בנמלים.

ההסתדרות פתחה הבוקר במפתיע בשביתה כללית בנמלי הים של חיפה, אשדוד ואילת. סיבת השביתה היא מחלוקת עם משרד האוצר סביב סוגיית ההצמדה של גמלאי החברה למדד, במקום להסכמי השכר של העובדים הפעילים.

ההסתדרות לא מסתפקת בכך שההצמדה למדד תחול מרגע חתימת ההסכם, ומבקשת עבור גמלאי הנמלים הצמדה רטרואקטיבית, ולמעשה פיצוי כספי רטרואקטיבי, החל משנת 2008 - המועד שבו כלל הגמלאים בשירות המדינה הוצמדו למדד.

לאחר זמן קצר פורסמה הודעה על סיום השביתה, כיוון שהושגה הסכמה לפיה העובדים יקבלו מפרעה על חשבון תוספת שכר. בנוסף, תמשיך הידברות בנוגע לגמלאים.

משרד האוצר: שביתה חסרת אחריות

בתגובה להודעת השביתה הפתאומית של עובדי נמלי אשדוד וחיפה נמסר ממשרד האוצר: "אתמול במהלך ישיבה לילית מול נציגי הממונה על השכר העלו נציגי עובדי הנמלים דרישות חדשות שעד כה לא עלו במהלך הדיונים. הדרישה המרכזית כלל אינה קשורה להסכמי השכר אלא מדברת על מנגנון הפיצוי של גמלאי הנמלים שעברו לשכר צמוד למדד – דרישה לפיצוי רטרואקטיבי משנת 2008".

"נציגי הממשלה ביקשו מנציגי העובדים מספר ימים על מנת לבחון את ההצעה, את עלותה ואת יכולת המימון שלה. אולם, כך נראה, העובדים החליטו לפתוח בשביתה מיידית חסרת אחריות וחסרת הצדקה. משרד האוצר קורא לחברות הנמלים לפנות מיד לבית הדין לעבודה על מנת למנוע את הפגיעה המיותרת בכלכלת ישראל ובציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק