כמה שווה רומן אברמוביץ' במספרים?

אחד היהודים העשירים בעולם, האוליגרך הרוסי רומן אברמוביץ', הידוע כבעל קבוצת הכדורגל צ'לסי חשף את ההון שלו ואת כל נכסיו. מה ברשימה? אחוזה במוסקווה, בית בקריביים, שש חברות בבעלות מלאה וגם - פולקסווגן גולף

האוליגרך הרוסי רומן אברמוביץ' ידוע כאחד היהודים העשירים בעולם. בין נכסיו הבולטים נמצא מועדון הפאר צ'לסי מהליגה האנגלית בכדורגל. כעת נחשפים נכסיו המלאים של אברמוביץ'. השורה התחתונה - הוא שווה 11 מיליארד ליש"ט.

בקטגוריית הנדל"ן, אברמוביץ' מחזיק שבעה בתים בבריטניה, ביניהן אחוזה מפוארת בשם "בלואנדס סקוור" בלונדון. בצרפת יש לאברמוביץ' שלושה בתים, שניים בארצות הברית, בית בקריביים ואחוזה במוסקווה. סך שווי הנדל"ן שלו מוערך בכ-300 מיליון ליש"ט.

המוסך של אברמוביץ' מוערך בשווי הצנוע יחסית של 650 אלף ליש"ט והוא כולל שתי מכוניות מתוצרת BMW, שלוש מתוצרת מרצדס ופולקסוואגן גולף אחת. אברמוביץ' יכול להרשות לעצמו קצת יותר, עם משכורת של שלוש מיליון ליש"ט בשנה שעברה, עוד 72 מיליון ליש"ט שהרוויח במזומן ועוד כ-25 מיליון ליש"ט במניות.

מבחינת עסקיו, אברמוביץ' הוא הבעלים של לא פחות משש חברות בבעלות מלאה. בנוסף, לאוליגרך יש גם החזקות בחברות נוספות, ביניהן מועדון הכדורגל צ'לסי, ששוויו מוערך בכ-400 מיליון ליש"ט.

מגזין "פייננס", שפרסם את דירוג עשירי רוסיה ל-2011 בשבוע שעבר, העריך את שוויו של אברמוביץ' כאמור בכ-11 מיליארד ליש"ט. לעומת אליגרכים אחרים בדירוג, ששוויים זינק בשנה האחרונה הודות להתאוששות מחירי הנפט והסחורות, ירד רומן אברמוביץ' מהמקום השלישי למקום החמישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק