עיני הכריז: סכסוך עבודה במשק

יו"ר ההסתדרות מסרב לקבל את ההתייקרויות האחרונות ובמסיבת עיתונאים הכריז על סכסוך עבודה. עיני מאיים בהפגנות ענק בכל הארץ ובשביתה כללית במשק בתוך 15 יום "אם הממשלה לא תתקפל"

מאיימים לסגור את המדינה: אחרי שאתמול כינס יו"ר ההסתדרות עופר עיני מסיבת עיתונאים בה פרס את דרישותיו מהממשלה, הודיע עיני על פנייתו לוועדה לתכנון וביצוע במטרה לאשר סכסוך עבודה במשק, בדרך להשבתה כללית בעוד שבועיים.

"ראש הממשלה שמע אותנו - אבל תשובות חיוביות לא קיבלנו", אמר יו"ר ההסתדרות עופר עיני במסיבת עיתונאים שכינס כחלק מהמאבק בהתייקרויות במשק.

"אני חייב לציין שבימים האחרונים פונים אלינו עשרות אלפי אזרחים, חלקם גם אינם חברים בהסתדרות. לאחרונה הצטרפו למאבק גם ראשי ארגוני הסטודנטים מכל הארץ. הצעירים גם הם רוצים לומר לממשלה - עד כאן!", אמר עיני.

"כינסנו את הוועדה לתכנון ולביצוע שהיא המוסמכת על פי חוק להכריז סכסוך עבודה כללי במשק במגזר הציבורי והפרטי כדי להביא את הממשלה למקום שהיא תאמץ את הסכם שכר המינימום ותיתן זכויות לכל העובדים במשק", אמר עיני והוסיף: "אנחנו דורשים מהממשלה להקפיא ולבטל את כל עליות המסים, הן בדלק, הן בפחם, להוריד את מחיר הלחם ולהקפיא את מחירי הלחם".

עיני לנתניהו: "זו לא זכותך למנוע את השביתה  - אלא חובתך"

עוד אמר עיני, כי ימליץ לוועדה לתכנון וביצוע לאשר סכסוך עבודה. "ואני קורא לראש הממשלה לקיים הידברות בנושאים האלה. זו לא זכותך - זו חובתך. הדבר הנכון מבחינתי הוא להתנהל מול ראש הממשלה במטרה להגיע להסכמה ולבטל את סכסוך העבודה שאני מקווה שיאושר בהמשך היום".

כ"שיאושר סכסוך העבודה נצא לפעולות מחאה בכל הארץ - פעולות מחאה ענקיות עד עצרת גדולה בכיכר רבין", חתם עיני את דבריו.

מי שתוכל למנוע את סכסוך העבודה היא הממשלה, במידה ותיענה לדרישותיו של עיני: העלאה מיידית של שכר המינימום, שינוי בחשבון המים של אזרחי ישראל והפחתה משמעותית במחירי הדלק והלחם. המחאה הראשונה תצא לדרך כבר ביום שישי, כשחניכי תנועות הנוער יתפזרו ב-70 צמתים ויחלקו עלונים. בהמשך גם צפויה הפגנת ענק בכיכר רבין בתל אביב.

רשת ב' דיווחה הבוקר כי למחאה של ראשי המשק הצטרף יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שהודיע כי לא יעלה לדיון שום הצעה של הממשלה להעלאת מחירים. אתמול דחה גפני את הדיון בהצעת הממשלה להעלות את שיעור המכס על בשר המיובא לישראל. ח"כ גפני אמר הבוקר לרשת ב' כי הוא גם מתנגד לקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה שאמור לממן בחלקו את הורדת מחירי המים, הדלק והתחבורה הציבורית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק