"נתניהו מתחרט על מינוי שטייניץ לשר אוצר"

גל עליות המחירים במשק: כלפי חוץ ראש הממשלה מעניק גיבוי לשר האוצר שלו, אבל בשיחות סגורות נשמעת כבר ביקורת מצדו על שטייניץ. בגלי צה"ל דווח הבוקר כי ראש הממשלה אמר למקורביו כי הוא "מתחיל להתחרט על מינוי שטייניץ לשר האוצר". במקביל מנכ"ל משרד האוצר מנסה להרגיע את הזעם הציבורי: "התכנית הכלכלית נכונה"

המחאה הציבורית נגד גל עליות המחירים במשק הולכת ותופסת תאוצה - גם בתוך מפלגת השלטון עצמה.

מקורבים לראש הממשלה בתוך הליכוד טוענים כי נתניהו התבטא בימים האחרונים כנגד שר האוצר שלו וטען בפניהם כי הוא "מתחיל להתחרט על מינוי שטייניץ לשר האוצר", כך חשף הבוקר הכתב עידן קוולר בגלי צה"ל.

כלפי חוץ ממשיך ראש הממשלה לגבות את שר האוצר ואמר גם אתמול כי "כל החלטה של שטייניץ הייתה בידיעתי וקיבלה גיבוי מלא ממני. יש הרבה ניסיונות להפיץ כזבים ולגרום לאי אחדות בינינו". אתמול ספגו נתניהו ושטייניץ מתקפה חסרת תקדים מכמעט כל חברי סיעתם, ובהם גם שרים בכירים בליכוד, שאמרו במפורש כי אם המצב יימשך, הליכוד יאבד את השלטון. ח"כ חיים כץ הטיח בנתניהו: "את הבחירות לא מנצחים בקיסריה או בהרצליה. אתה לא תהיה ראש ממשלה". נתניהו ניסה להרגיע ואמר כי הוא בוחן חלופות על מנת להקל על הציבור.

מנכ"ל האוצר: התוכנית הכלכלית נכונה

חיים שני, מנכ"ל משרד האוצר, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "כל אנשי האוצר מאמינים כי התוכנית הכלכלית היא נכונה בסך הכל". שני הוסיף כי "אני חושב שצריך להסתכל על העובדות. הדבר המשמעותי שהיום נמצא בשיח הציבורי הוא מחירי הדלק. אותו אזרח שמשלם היום 100-200 יותר על מחירי הדלק חייב להבין את העובדות: חלק גדול מהעלייה הזו נובע מהעלייה במחירי הנפט בעולם, רובה. 20-25 אג' זה גם עליית הבלו. איפה הבעיה נמצאת? רוב הכסף הזה הולך לתוספות שאי אפשר להרגיש אותן ביום יום כמו משכורות למורים למשל".

"אני חושב שקודם כל חשוב שמה שיבינו שמה שעושים עם הכסף היום זה דברים שירגישו אותם בעוד כמה שנים, כמו חינוך או מס הכנסה שלילית ודברים אחרים, הוסיף שני. "אנחנו מאוד מקווים שההישגים שהשגנו במדינת ישראל, כמו אבטלה נמוכה מ-7% - שנגרמה בין השאר בגלל תקציב אחראי של הממשלות לאורך השנים - אנחנו מקווים שהדבר הזה לא ייפרץ".

עיני: הכל על חשבון הציבור החלש

יו"ר ההסתדרות עופר עיני שבר אתמול שתיקה ממושכת, ובראיון ל"גלובס" תקף חזיתית את מדיניות המסים של נתניהו, שמפחית במסים הישירים ומעלה במקביל מסים עקיפים. "במצב רגיל אני לא מתנגד להפחתות מסים, אלא שההפחתות האלה באות על חשבון הציבור החלש", אמר עיני.

"היה צריך לדחות את המהלך הזה בשנה-שנתיים ולא היה קורה כלום, כי ממילא מי שהיה מרוויח ממנו הן החברות הגדולות. זו מדיניות בעצם של 'מי שיש לו ניתן לו, ומי שאין לו ניקח לו'".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק