"השביתה תימשך? עוד 57 יפוטרו"

אם השביתה בתרכובות ברום מקבוצת כיל תימשך, יפוטרו מהחברה עוד 57 עובדים, בנוסף ל-300 העובדים שצפויים להיות מפוטרים בעתיד – כך הודיעה הנהלת החברה. גורמים בוועד העובדים: ניסיון נואש של ההנהלה לפצל בין העובדים המאוחדים

הפגנת עובדי כיל, ארכיון (דוברות ההסתדרות)

הנהלת תרכובות ברום מזהירה את העובדים מפני פיטורים נוספים: הנהלת החברה, מקבוצת כיל, שלחה היום (ראשון) מכתב לעובדים והבהירה כי אם תימשך שביתתם, היא תוסיף 57 עובדים לרשימת המפוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השביתה בחברת תרכובות ברום נמשכת", הסבירה ההנהלה. "למרות זאת, החברה המשיכה לספק את הצרכים של הלקוחות שלה מהמלאי שהוחזק על ידה ברחבי העולם, במטרה לשמור על לקוחותיה ולהבטיח את עתידה".

"אולם ככל שהשביתה נמשכה, הלך ואזל מלאי המוצרים, והוא אינו מאפשר עוד לספק את צרכי הלקוחות", הוסיפו בתרכובות ברום. "לכן, אנו מחויבים להודיע ללקוחות החברה שלא נוכל להמשיך ולספק את המוצרים בהתאם להסכמים קיימים והתחייבויות ללקוחות".

גורמים בוועד העובדים: "אסור שיהיה אפילו מפוטר אחד"

בהמשך המכתב הסבירו בהנהלה כי המשך השביתה עלול לגרום לנטישה של לקוחות. "אם סכנה זו תתממש, גם לאחר סיום השביתה לא יופעלו יותר מתקנים המייצרים חומרים שונים והם ייסגרו", הובהר. "כתוצאה מכך, יתווספו בכל מקרה עוד 57 עובדים לרשימת העובדים שישוחררו מהחברה, וזאת מעבר לתכנית ההתייעלות שפורסמה".

עוד הוסיפו בהנהלת החברה לטעון כי הם עשו "צעד גדול כלפי ועד העובדים", כלשונם, והיו מוכנים להפחית במחצית את מספר המפוטרים, כחלק מחבילת פשרות הדדית. אולם ועד העובדים, לדבריה, דחה את ההצעה על הסף "ולמעשה הקריב את כל עובדי תרכובות ברום על מזבח הצהרותיו ש'אף עובד לא יפוטר'".

גורמים בוועד העובדים אמרו בתגובה שמדובר בניסיון נואש של ההנהלה לפצל בין העובדים המאוחדים. "זה לא באמת משנה מבחינתנו אם יהיו 300 או 350 מפוטרים, בעינינו זו מלחמה על הבית ואסור שיהיה אפילו מפוטר אחד", הם אומרים.