השותף של מימן נתפס בדובאי עם מיליוני דולרים במזומן

אתמול דווח כי חוסיין סאלם, שותפו של יוסי מימן בחברת הגז EMG, ובני משפחתו נמלטו ממצרים על רקע המהומות במדינה. על פי הדיווחים בתקשורת הערבית, סאלם עצמו נמלט לדובאי בעוד בני משפחתו עזבו ליעד בלתי ידוע, ושם הוא נתפס עם 500 מיליון דולר במזומן. סאלם נחשב מקורב לצמרת השלטון במצרים ובעיקר לבנו של מובארק

יוסי מימן. עסק ביש בדובאי (יח"צ)

חוסיין סאלם, שותפו המצרי של יוסי מימן בחברת הגז EMG, נתפס בדובאי כשברשותו כ-500 מיליון דולר במזומן - כך על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות.
 
אתמול דווח כי סאלם ובני משפחתו נמלטו ממצרים על רקע המהומות במדינה. על פי הדיווחים בתקשורת הערבית, סאלם עצמו נמלט לדובאי בעוד בני משפחתו עזבו ליעד בלתי ידוע. סאלם נחשב מקורב מאוד לצמרת השלטון במצרים ובעיקר לבנו של הנשיא מובארק.

סאלם מחזיק ב-28% ממניות חברת EMG המספקת גז מצרי לישראל מיוני 2008. כתב סוכנות הידיעות הקנדית דיווח כי משפחתו של חוסיין סאלם עזבה את מצרים לצד בני משפחותיהם של כ-20 מעשירי מצרים הנמנים עם האליטה השלטונית במדינה. הדיווח התבסס על גורמים ברשות שדות התעופה המצרית שלפיהם עזבו המשפחות את המדינה ב-19 מטוסים פרטיים.

סאלם הוא מאנשי העסקים המסתוריים במצרים, וככל הידוע מעולם לא התראיין בכלי תקשורת מערביים. במצרים מוכר סאלם כבעל רשת מלונות וכאיש סודו של מובארק ומשפחתו. הקשר העסקי שלו עם מימן נוצר כשהיה שותפו להקמת בית הזיקוק באלכסנדריה, שהוקם בסוף שנות ה-70 על ידי חברת מידור הישראלית-מצרית.

מימן מכר את אחזקותיו בבית הזיקוק בתחילת העשור על רקע ביקורת פנימית במצרים ועבר לעסוק בייצוא גז טבעי לישראל. בעת הקמת EMG בשנת 2000 החזיק סאלם 65% ממניות החברה, לצד מימן (25%) וממשלת מצרים. אתמול בבוקר הוציא מימן הודעה רשמית בה התייחס לראשונה למהומות במצרים; הוא שידר "עסקים כרגיל" ואמר כי ייצוא הגז מ-EMG יימשך כסדרו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק