צפו: המחאה היצירתית של עובדי קומברס נגד גל הפיטורים

מה עושים עובדים מתוסכלים שיודעים שעומדים לפטר חלק מהם? לעובדי חברת ההייטק קומברס יש שיטת מחאה יצירתית. הם מפיצים ביממה האחרונה סרטון לקראת מהלך פיטורים של כמה מאות מהם. הווידאו הגיע לראשונה דרך דף חדשות 2 בפייסבוק, שם גם ניתן למצוא את הסרטון המלא

עובדי חברת ההייטק קומברס מפיצים בימים האחרונים סרטון מחאה לקראת מהלך הפיטורים של כמה מאות מהם.

הסרטון, פרודיה בשפה הגרמנית על שובר הקופות "300", יוצא נגד ההנהלה ובמיוחד נגד מנכ"ל החברה אנדרה דהן, שעל פי יוצרי המחאה "יושב בארמון בארה"ב" מבלי להתחשב בעובדיו שנאלצים להתמודד עם תשלומי המשכנתה.

לא מפסיקים לקצץ

היום שלח דהן  מכתב לעובדים, שבו הוא "מבשר" להם על גל פיטורים נוסף בקרוב במסגרת תוכנית ארגון מחדש בחברה.

"המוקד העיקרי בתוכנית הרה-ארגון יהיה אופטימיזציה של סל המוצרים שאנו מציעים ללקוחות שלנו. כפי שכבר אמרנו, המאמצים הללו יובילו לקיצוצים בקומברס, וזאת על מנת להבטיח מנהיגות בשוק ולספק את המחויבויות שלנו ללקוחות החברה", כתב דהן.

גל הפיטורים הנוכחי בקומברס הוא השישי מאז נכנס אנדרה דהן לתפקידו באפריל 2007. לפי ההערכות, גל הפיטורים החדש ייצא לדרך כבר בחודש פברואר הקרוב.

המכתב של דהן מצורף לדוחות כספיים מפורטים יותר שפרסמה היום החברה לשנת 2009, בהמשך לדוחות המתוקנים שפירסמה החברה בחודש אוקטובר האחרון, אז היא הודיעה על הפסד של מיליארד דולר בשנים 2006-2009, כאשר מרבית ההפסד נבע מהוצאות הקשורות לתיקון הדו"חות הכספיים שלה.

בחודש אוגוסט שעבר דיווחה החברה כי בעקבות ירידה בצבר ההזמנות שלה, ירד היקף המזומנים בקופתה לרמה של 327 מיליון דולר - ולכן להיקלע למצוקת מזומנים במהלך שנת 2011. באותה עת הודיעה החברה על תוכנית קיצוצים בהיקף של 45 מיליון דולר שתכלול פיטורים של כ-400 עובדים, המהווים כ-10% מכוח העבודה של החברה.

במקביל, החלה החברה לממש נכסים, ובין היתר מכרה מגרשים באזור התעשייה ברעננה, עליהם הייתה אמורה לקום "קריית קומברס" תמורת 28 מיליון דולר. החודש השלימה קומברס את מכירת חלק מהחזקותיה בחברת הבת וורינט תמורת 81 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק