עופר עיני ירכוש דירה ב-3 מיליון שקלים

יו"ר ההסתדרות עומד לרכוש דירת 5 חדרים ברמת השרון בקומה העשירית הצופה לריאות הירוקות של האיזור. בהסתדרות מבהירים: "הדבר לא מסמל את פרישתו הקרובה מהארגון". הדירה צפויה להיות מוכנה בעוד שנה וחצי עד שנתיים; שכרו של עיני בהסתדרות: כ-35 אלף שקלים בחודש

עיני ירכוש דירת יוקרה (חדשות 2)

לפני כשנתיים התעוררה ביקורת לאחר שההסתדרות רכשה עבור יו"ר הארגון, עופר עיני, דירת מגורים בשכונת כוכב הצפון היוקרתית בתל-אביב. "גלובס" חושף היום כי עיני מתכוון להיפרד בקרוב מדירת השרד ולרכוש דירה מכספו, אך הוא לא מתרחק יותר מדי: הוא עומד לחתום בימים אלה על חוזה לרכישת דירה יוקרתית עוד יותר, בשכונת נווה גן שברמת השרון.

מדובר בדירת 5 חדרים בקומה העשירית של מגדל בן 16 קומות שבונה הקבלן ראול סרוגו, והיא משקיפה לנוף פתוח וירוק. הדירה תהיה מוכנה רק בעוד שנה וחצי עד שנתיים, אבל הנוף לא עומד להשתנות בקרוב: הקרקע בשטחים הסמוכים עדיין מיועדת לחקלאות, כך שיו"ר ההסתדרות יכול להיות מרוצה. יש לזה גם מחיר: מעל 3 מיליון שקל, אבל על פי הערכות בתום המו"מ הוא ישלם סכום עגול יחסית. שכרו של עיני בהסתדרות עומד על כ-35 אלף שקלים בחודש, ולדבריו הוא מתכוון לקחת משכנתא "כמו כולם". יצוין כי באחרונה עיני התגרש, והבית בבאר שבע נותר בידי גרושתו והילדים.

לכאורה, הכוונה של עיני לרכוש דירה חדשה ולוותר על זו הנוחה למדי שמספקת לו ההסתדרות מחזקת את ההערכה שעיני עומד לפרוש בקרוב מראשות הארגון. ואולם, בסביבתו של עיני שבים ומבהירים כי הוא טרם קיבל החלטה האם לפרוש, ובפועל מתחזקת ההערכה שפרישה כזאת לא תהיה בטווח הקרוב מאוד.

בהסתדרות הסבירו כי הארגון רכש את הדירה בכוכב הצפון משום שעיני חזר לביתו בבאר שבע רק בסופי השבוע, ומבחינה כלכלית, עדיף היה לרכוש דירה על פני האפשרות לשכור עבורו דירה או להלין אותו בבתי מלון במהלך השבוע. כעת, כך מסבירים בארגון, עיני מתכוון להעביר את מרכז חייו לתל-אביב גם בסופי השבוע, ולכן לא תהיה עוד הצדקה להחזיק עבורו דירה בעיר.

בכל מקרה, כאמור, הדירה החדשה תהיה מוכנה רק בעוד שנה וחצי עד שנתיים, כך שרכישתה כלל לא מעידה על פרישה צפויה מהארגון.

בעבר ביקרו את העובדה שעיני מתגורר בשכונה יוקרתית בתל-אביב בעוד שקודמו בהסתדרות עמיר פרץ נהג לחזור מידי יום לביתו בשדרות. מבקריו טענו כי הדבר מסמל את היותו נהנתן, שאוהב את החיים הטובים. אבל עיני, צריך לומר, מעולם לא שידר שיו"ר הסתדרות חייב להיות עם חולצה כחולה ושפם.

הוא העדיף את המודל האנגלי, בו מנהיגי עובדים מסתובבים דווקא בחליפות, כדי להבהיר שמעמדם אינו נמוך מזה של המעסיקים. ממרומי הקומה העשירית במגדל החדש, עיני כבר לא יצטרך להסתובב בחליפה כדי להבהיר לאיזה מעמד הוא שייך.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק