האו"ם ללבנון: מרבצי הגז בים - של ישראל

האו"ם עונה היום למכתב הבהול שהעביר שר החוץ הלבנוני לבאן קי מון, בנושא מרבצי הגז בים. "אין בסמכות המנדט של יוניפי"ל לשרטט גבול ימי", אמר דובר האו"ם ודחה את טענותיה של לבנון לפגיעה בריבונותה הימית בקידוחי הגז. שר החוץ הלבנוני: "זו הפרה של החוק הבינלאומי"

אזור קידוחי הגז "תמר" ול"וויתן" יישאר בריבונות ישראלית: האו"ם הודיע היום רשמית כי הוא דוחה את פנייתה של לבנון לשרטט גבול ימי עם לבנון ואת דרישתה לקבל בעלות טריטוריאלית על חלק ממרבצי הגז שנחשפו על ידי יזמים ישראלים. "אין בסמכות המנדט של יוניפי"ל לשרטט גבול ימי", אמר הלילה דובר האו"ם מרטין נסירסקי.

שלשום פנתה לבנון רשמית לאו"ם ודרשה למנוע מישראל לפעול בכל מרבץ הגז הטבעי שבמים הטריטוריאליים שלה. שר החוץ הלבנוני עלי א-שאשמי פנה במכתב ישירות למזכ"ל האו"ם באן קי-מון וטען כי מדובר בהפרה של ריבונותה הימית של לבנון. "זוהי הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ושל ריבונותה של לבנון", כתב א-שאשמי.

למרות הודעת האו"ם כי לא יתערב בפרשה הרגישה, ביקש הארגון לקבל ייעוץ בנושא מגורמים אובייקטיביים - שאינם לבנוניים או ישראליים. לאחרונה חתמה ישראל על הסכמים עם קפריסין ומצרים - המכירים במרבצי הגז כשטח טריטוריאלי ימי של ישראל, מחשש למהלך דיפלומטי באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק