כך מערימות חברות התוכן על הצרכנים

חשבתם שהרווחתם מהפחתת דמי הקישוריות? כנראה שטעיתם ובענק. במקביל להעלאת התעריפים על ידי חברות הסלולר, מצאו גם ספקיות התוכן דרך להיכנס עמוק יותר לתוך הכיס שלנו. אם לפני הפחתת דמי הקישוריות נהנו חברות התוכן מהכנסה גבוהה, כיום, עם דמי הקישוריות הנמוכים, הן עברו לשימוש במספרי פרימיום עליהם נשלם כשקל לדקה

היזהרו מהמלכודת: דמי הקישוריות אמנם הופחתו בשיעור של עד כ-70%, אבל החברות המרוויחות מדקות שיחה נכנסות כבר מצאו את הדרך לשמור על הרווחים שלהם, זאת על ידי מעבר לשימוש בקידומת 1-900, בעלות של שקל לדקה. את הדברים פרסם הבוקר כתב "TheMarker" אמיתי זיו.

לצד העלאת התעריפים על ידי ספקיות הסלולר, החלו חברות שונות, ביניהן אלו שעוסקות בשירותי מידע והיכרויות, בחדרי צ'אט ובחידונים ובאסטרולוגיה להחליף את מספר הסלולרי שלהם, שעד כה סיפק הכנסה רבה בזכות דמי הקישוריות, למספרי 1-900, שהיו בשימוש עד היום בקרב שירותי פרימיום בלבד.

בין החברות שעברו למספר בקידומת החדשה נמצאים שירות ההיכרויות הפופולרי Love Me, שירות שיחות בינלאומיות בשם Poketalk, מחירון הרכב של לוי יצחק ואתר מידע על זמני האוטובוסים. יש לציין כי שירותי 1-900 ניתנים על ידי כל חברות התקשורת בישראל, אשר מתחלקות בהכנסה עם החברות שמספקות את השירותים.

החיוג לשירותים אלה מסתכם בעלות שיחה גבוהה יותר, גם אם משווים זאת למחיר ששילמו המתקשרים עבור שיחה לסלולרי לפני הורדת דמי הקישוריות - זמן אוויר רגיל בתוספת חמישים אגורות לדקה בחיוג ל-1-900, לעומת תוספת של 25 אגורות לדקה בדמי קישוריות לפני הפחתתן. בנוסף, עשויים הצרכנים להתבלבל עם מספרי 1-800, שהם למעשה שיחות חינם, ובכך לשלם הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק