יו"ר ההסתדרות: "למה האוצר מתנגד לקידום החלשים?"

אחרי שהבטיח את העלאת שכר המינימום לכמיליון עובדים, עונה יו"ר ההסתדרות עופר עיני לביקורת החריפה מצד משרד האוצר. "אני לא מבין אותם", אמר עיני בראיון ליונית לוי במהדורה המרכזית. "סיכמנו עם המעסיקים, שאצלם עובדים רוב אלה שמרוויחים שכר מינימום, למה הם מתנגדים?". צפו בראיון המלא

אחרי מסיבת העיתונאים הדרמטית שכינסו הבוקר יו"ר ההסתדרות עופר עיני ויו"ר התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, בה הודיעו על העלאת שכר המינימום, הגיע יו"ר ההסתדרות לאולפן המהדורה המרכזית והגיב לטענות שהועלו נגדו על ידי האוצר.

"האוצר ידע במשך תקופה ארוכה שאני מוביל מהלך בנושא הזה, ואת עמדתם אני כבר יודע", אמר עיני שהסביר כי המהלך הזה תקף ומבחינתו ישנן שתי אופציות: או ששר התמ"ת פואד בן אליעזר יוביל חקיקה בנושא, או שהמהלך הזה יעוגן בצו הרחבה מטעם משרד התמ"ת. "שוחחתי עם שר התמ"ת והוא בעדנו", הצהיר עיני.

"מה שחשוב במהלך שביצענו היום הוא שהצלחנו לקדם את האוכלוסיות החלשות", סיכם יו"ר ההסתדרות. "ניהלנו במשך תקופה ארוכה עם המעסיקים - ואם הם תומכים אני לא מבין למה האוצר מתנגד? הרי רוב העובדים שמרווחים שכר מינימום נמצאים במגזר הפרטי ולא במגזר הציבורי".

באותו נושא אמר הערב שרגא ברוש, יו"ר התאחדות התעשיינים: "טוב יעשה שר האוצר טוב יעשה שר האוצר באם יפסיק עם תגובות פופוליסטיות ופשוט ידאג לחלשים".

כל הפרטים על העלאת שכר המינימום

יו"ר ההסתדרות עופר עיני הודיע היום כי שכר המינימום במגזר הפרטי יעלה בשנתיים הקרובות ויעמוד החל מאוקטובר 2012 על 4,300 שקלים. המהלך יתאפשר בעקבות ההסכם הקיבוצי שנחתם בין עיני ושרגא ברוש, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים,  וייעשה בשתי פעימות - הראשונה כבר השנה, והשנייה בסוף השנה הבאה.

"לפני מספר חודשים הבטחתי שנושא שכר המינימום יעלה לדיון מול המעסיקים", אמר עיני במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס אותה בבית סוקולוב בתל אביב. "ניהלנו משא ומתן צפוף הרחק מאור הזרקורים במטרה להגיע להסכמה, שמצד אחד נוכל להגדיל את שכר המינימום לאותם עובדים שעובדים מעט, ומצד שני שבעלי העסקים מכל גווני הקשת יסכימו בצורה שתעוגן בהסכם קיבוצי".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק