שכר המינימום יעלה ל-4,300 שקל

יו"ר ההסתדרות הכריז היום במסיבת עיתונאים על הסכמה להעלאת שכר המינימום ל-4,300 בשתי פעימות: הראשונה ב-1 ביוני השנה בסך 250 שקל, והשנייה ב-1 באוקטובר 2012 בעוד 200 שקלים. הצעת חוק תוגש בקרוב

שכר המינימום שוב עולה: יו"ר ההסתדרות עופר עיני הודיע היום כי שכר המינימום במגזר הציבורי יעלה בשנתיים הקרובות ויעמוד החל מאוקטובר 2012 על 4,300 שקלים. המהלך יתאפשר בעקבות ההסכם הקיבוצי שנחתם בין עיני ושרגא ברוש, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים,  וייעשה בשתי פעימות - הראשונה כבר השנה, והשנייה בסוף השנה הבאה. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

 "לפני מספר חודשים הבטחתי שנושא שכר המינימום יעלה לדיון מול המעסיקים", אמר עיני במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס אותה בבית סוקולוב בתל אביב. "ניהלנו משא ומתן צפוף הרחק מאור הזרקורים במטרה להגיע להסכמה, שמצד אחד נוכל להגדיל את שכר המינימום לאותם עובדים שעובדים מעט, ומצד שני שבעלי העסקים מכל גווני הקשת יסכימו בצורה שתעוגן בהסכם קיבוצי".

"להבין את מצוקות העובדים"

"שיתפנו בעניין את שר התמ"ת שהביע את הסכמתו ואמר שיהיה מוכן להרחיב את ההסכמה, כך שתהיה הצעת חוק מוסכמת גם על שר האוצר", הוסיף עיני. "ההסכמה אומרת ששכר המינימום יעלה ל-4,300 שקלים בשתי פעימות: הראשונה ב-1.7.2011 בסך 250 שקלים, והפעימה השניה ב-1.10.2012 בסך 200 נוספים".

"הדרך הנכונה לקדם את הנושא היא דרך ההידברות, להבין מצד אחד את מצוקות העובדים והצורך לשפר את מצבם ומצד שני להיות במצב בו העסקים יכולים להמשיך ולפרוח - ולייצר עוד ועוד מקומות עבודה", הוסיף עיני.

על אף שלא מדובר בחקיקה רשמית אלא בסיכום שנחתם בין ההסתדרות למעסיקים, מקווה יו"ר ההסתדרות כי המהלך לא ייבלם על ידי האוצר. "אנחנו יודעים שהאוצר מתנגד להעלאת שכר המינימום", אמר עיני, "אבל יש כאן סיכום בין המעסיקים שיעלו את שכר המינימום מבלי לפטר עובדים". לסיכום, בירך עיני את מיליון העובדים שמועסקים בשכר מינימום בישראל, ואמר כי בקרוב ינסו להביא את הסיכום לאישור הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק