משפחת בגין: לא רוצים אותו בארנק

השר בני בגין, בנו של רה"מ לשעבר מנחם בגין, פנה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ בבקשה שיסייעו לו למנוע את הפיכת תמונתו של אביו לשטר כסף רשמי בארנק הישראלי. "אנו מתמידים בהתנגדותנו לשימוש הזה", אמר היום השר. מוקדם יותר פורסם כי על השטרות החדשים יופיעו בגין, ש"י עגנון ורחל המשוררת

היכונו לשטרות החדשים. ארכיון (חדשות 2)

הפתעה לא נעימה לנגיד בנק ישראל סטנלי פישר: משפחתו של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין שבה והביעה את התנגדותה לשימוש בדיוקנו על שטר כסף, כך עולה מפניה לבנו, השר בני בגין (הליכוד).

"אנו מתמידים בהתנגדותנו לשימוש הזה", אמר בגין בשיחה עם "גלובס". לשאלה מדוע לא התריע בפני פישר על התנגדותו טען בגין כי "איתי, אף אחד לא דיבר". לשאלה אם הוא מתכוון לנקוט בתהליכים נגד החלטתו של נגיד בנק ישראל, סירב בגין להשיב, אך גורמים בירושלים אמרו היום כי בגין פנה לשר האוצר יובל שטייניץ ולראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא על מנת שיסייעו לו בנדון.

לצד בגין: ש"י עגנון ורחל המשוררת

מוקדם יותר פורסם כי בקרוב מאוד יהיו פרצופים חדשים בארנק שלנו. נגיד בנק ישראל סטנלי פישר וראש הממשלה בנימין נתניהו אישרו סדרת שטרות חדשה שתושק בקרוב, כשבין האישים החדשים שיונצחו על השטרות יהיו ראשי ממשלות, סופר ומשוררת.

יותר משנה וחצי דנים בבנק ישראל בעידכון הכסף, במטרה להחליף את כל השטרות הקיימים כיום מטעמי בטיחות. על פי הדיווח, פישר ונתניהו אישרו כי על השטרות על החדשים יופיעו ראשי הממשלה מנחם בגין ויצחק רבין, הסופר ש"י עגנון והמשוררת רחל.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה לפרסום, כי פישר אישר את זהות האישים שיופיעו על השטרות מאחורי גבו של שר האוצר שטייניץ ובניגוד להמלצת ועדת השטרות שבראשה עומד השופט טירקל.

מלשכתו של שטייניץ נמסר כי הוא עומד על כך שבסדרת הכסף החדשה יופיעו דמויות מעולם התרבות ולא מנהיגים פוליטיים או דמויות של נשים. לדבריו מדובר ב"תנאי בל יעבור".

כדי לאשר את סדרת השטרות שאמורה לצאת לאור בשנת 2012 יהיה עליה לקבל את אישור מליאת הממשלה, בדיון שייערך ככל הנראה כבר בשבוע הבא.

רחל המשוררת או רחל השרלילה?

לצד זאת, אתר החדשות "עניין מרכזי", בעריכת העיתונאי רמי יצהר, קובע היום שפל עמוק של טעם רע. בכותרת שעניינה השטרות החדשים שעומד להדפיס בנק ישראל, נכתב: "המשוררת השרלילה רחל תופיע על שטר בן 20 שקלים".


בהמשך מסבירה כתבת "עניין מרכזי" הניה זסלבסקי כי רחל "גם היתה שרלילה לא קטנה אפילו אז, בימים העליזים סביב הכנרת. את הכבוד היא לא מקבלת בשל נוהלי המיטה שלה אלא בזכות שיריה היפים, כמובן, אבל לא נשכח את עברה הזה... על מעשיה הלא מוסריים של רחל כבר מזמן אין ויכוח - אז מדוע להתעלם?"

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק