מי יופיעו על שטרות הכסף החדשים?

בתום סדרת דיונים וועדה מיוחדת שהוקמה החליטו ראש הממשלה ונגיד בנק ישראל מי יופיעו על שטרות הכסף החדשים שיושקו ב-2012, כך מדווח "ידיעות אחרונות". למרות התנגדותו של שר האוצר על השטרות יופיעו 2 ראשי ממשלה, סופר ומשוררת

היכונו לשטרות החדשים. ארכיון (חדשות 2)

בקרוב יופיעו פרצופים חדשים בארנק שלכם: נגיד בנק ישראל סטנלי פישר וראש הממשלה בנימין נתניהו אישרו סדרת שטרות חדשה שתושק בקרוב, כך מדווח "ידיעות אחרונות". בין האישים החדשים שיונצחו על השטרות יהיו ראשי ממשלות, סופר ומשוררת.

יותר משנה וחצי דנים בבנק ישראל בעידכון הכסף, במטרה להחליף את כל השטרות הקיימים כיום מטעמי בטיחות. על פי הדיווח, פישר ונתניהו אישרו כי על השטרות על החדשים יופיעו ראשי הממשלה מנחם בגין ויצחק רבין, הסופר ש"י עגנון והמשוררת רחל.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה לפרסום, כי פישר אישר את זהות האישים שיופיעו על השטרות מאחורי גבו של שר האוצר שטייניץ ובניגוד להמלצת ועדת השטרות שבראשה עומד השופט טירקל.

מלשכתו של שטייניץ נמסר כי הוא עומד על כך שבסדרת הכסף החדשה יופיעו דמויות מעולם התרבות ולא מנהיגים פוליטיים או דמויות של נשים. לדבריו מדובר ב"תנאי בל יעבור".

כדי לאשר את סדרת השטרות שאמורה לצאת לאור בשנת 2012 יהיה עליה לקבל את אישור מליאת הממשלה, בדיון שייערך ככל הנראה כבר בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק