מוכרים דירה שנייה? קבלו פטור ממס שבח

שר האוצר ושר השיכון המכריזו על צעדים נוספים לצינון שוק הנדל"ן הבוער: אחד הצעדים הוא פטור ממס שבח למי שמוכר דירה שנייה בשנתיים הקרובות. בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמו כי מחירי הדירות עלו ב-0.4% באוקטובר - זינוק של 55% ב-3.5 שנים, בניגוד לנתוני משרד האוצר

שר האוצר יובל שטייניץ ושר השיכון אריאל אטיאס הודיעו היום על צעדים נוספים לצינון שוק הנדל"ן במסיבת עיתונאים מיוחדים שכינסו הבוקר, אותה העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

"יש במדינת ישראל מצוקה בתחום הדיור, גם מבחינת ההיצע וגם מבחינת עליית המחירים ואלה שני צדדים של אותו מטבע". פתח שטייניץ את דבריו. "המצוקה הזו נוצרה בעיקרה בגלל חמש שנים של בנייה ברמה מאוד נמוכה ביחס לנדרש וגם בגלל הברכה של היציאה המהירה מהמשבר".

"במקום שבו החורף המדהים לא קיים תתאפשר תוספת של אלפי דירות בזכות ביטול הקפאת תכניות הבנייה. במקום שבו החורף המדהים לא קיים הענקנו הנחות גדולות לקבלנים כדי שיחלו לבנות במהרה דירות חדשות", אמר שטייניץ והוסיף: "יש להעדיף בניית דירות לזוגות צעירים על פני דירות להשקעה". הדבר הזה יינתן על ידי מתן פטור ממס שבח למוכרי דירה שנייה.

הודעת האוצר הגיעה אמש שעות ספורות לאחר פרסום נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהעידו על עלייה של 0.4% במחירי הדירות בחודש אוקטובר. זאת, בניגוד מוחלט לנתוני משרד האוצר לאותו חודש, לפיהם ירדו מחירי הדירות באוקטובר ב-1.5%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק