בקרוב: עלייה חדה במחירי הדלק

כאילו שהרפורמה והעלייה במחירי המים לא הספיקה, בעוד שבועיים צפו למכה נוספת: עלייה חדה במחירי הדלק. על כל ליטר תיאלצו לשלם עוד 35-40 אגורות, מה שיביא את מחיר הדלק ליותר מ-7 שקלים לליטר

לתדלק בסילבסטר: החל מ-1 ינואר, צפויים מחירי הדלק לעלות באופן דרמטי - בעוד 35-40 אגורות לכל ליטר דלק. ההתייקרות תביא את מחיר הדלק ליותר משבעה שקלים לכל ליטר.

רוב ההתייקרות תגיע מעליית מס הבלו על הדלק - מס שאנו משלמים על הדלק. הממשלה החליטה להעלות אותו במסגרת התקציב לשנה הבאה.

במשרד האוצר לא חיכו לאישור העלאת המס הזו ע"י ועדת הכספים של הכנסת, וכבר בתחילת החודש הם שלחו מכתב לחברות הדלק, שהגיע לידי חדשות 2, בו הודיעו על עליית המס הצפויה. בנוסף למס הבלו, עולים המחירים בעקבות התאמה למחירי הנפט ולמטבע העולמי.

ראשי הרשויות מחו על עליית מחירי המים

מול משרדי רשות המים ברחוב המסגר בתל אביב, הפגינו הבוקר עשרות ראשי מקומיות נגד ייקור תעריפי המים בשנה החולפת. את ההפגנה העברנו בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

את ההפגנה יזם מרכז השלטון המקומי, הפועל בימים אלו לקידום הצעת חוק לפיה יוחזר הפיקוח הפוליטי על מחירי המים. "ממשלת ישראל החליטה כנראה להרוס לאזרחים את החיים", אמר אתמול יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט. "כשהדלק עולה בשתי אגורות, כל מהדורות החדשות מדווחות על כך. המים התייקרו פי שלושה בשלוש שנים, וכולנו נותרנו אדישים".

בראשית השנה הבאה תיכנס לתוקפה הרפורמה בתעריפי המים, במסגרתה יעלה תעריף המים ב-40% בשלוש פעימות. הרפורמה זכתה לביקורת רבה, במיוחד בשל העובדה שבישראל החל תהליך של התפלת מי ים שצפוי להסתיים בשנים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק