ההסתדרות מאיימת: שביתה כללית ברשויות המקומיות אחרי חנוכה

פחות מחודש אחרי שהוסר האיום להשבית את המשק, הודיעה ההסתדרות על השבתה כללית של הרשויות המקומיות בישראל – מיד לאחר חנוכה. הסיבה: אי-העברת המענק החד-פעמי של 2,000 שקלים לעובדים – בניגוד להסכמי השכר

ההסתדרות מאיימת היום בשביתה כללית ברשויות המקומיות מיד לאחר חג החנוכה, בעקבות הודעת המרכז לשלטון מקומי כי עובדי הרשויות לא יקבלו את המענקים ותוספות השכר שנקבעו במסגרת הסכם השכר במגזר הציבורי. השביתה צפויה לכלול את הרשויות המקומיות, המועצות האזוריות והדתיות, איגוד ערים לכבאות והוועדות לתכנון ובנייה.

על פי הערכות, במרכז לשלטון מקומי ידעו כי ההודעה שלהם תגרור איום בשביתה מצד ההסתדרות, וזאת כדי לאלץ את משרד האוצר להסכים להגדלת תקציב הרשויות במסגרת דיוני התקציב לשנתיים הקרובות.

בניגוד לתוספות השכר שאמורות להיות משולמות במספר פעימות על פני שלוש וחצי שנים, הרי שעובדי הרשויות, כמו יתר עובדי המגזר הציבורי, אמורים היו לקבל כבר במשכורת הקרובה מענק חד פעמי בגובה 2,000 שקל. המענק הזה הופך כעת לכלי הנשק המרכזי בידי השלטון המקומי, שנהנה בשנים האחרונות דווקא מיחסים טובים עם ההסתדרות.

בתחילת החודש בוטלה ברגע האחרון השביתה הגדולה שתוכננה במשק, לאחר שהושגו הסכמות בין ההסתדרות וובין משרד האוצר. בין הסיכומים: תוספת שכר למגזר הציבורי בשיעור של 6.25%, מענק חד פעמי של 2,000 שקלים לכל עובד עבור חודש נובמבר. תוספת של 300 שקלים לאמהות עובדות לילד ראשון עד גיל 5 והפרשה של 2% נוספים לקרן הפנסיה של עובדי המגזר הציבורי.

"לא נשב בחיבוק ידיים"

"למרות פנייתי למרכז השלטון המקומי, לא קיבלתי התחייבות לשלם את מלוא המענק במועד אלא סירוב לעמוד בהסכמות אלו", הדגיש יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד. "לא נוכל לשבת בחיבוק ידיים ולאפשר מצב שבו משמשים עובדי הרשויות המקומיות 'בני ערובה' למאבק בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי, ומשלמים את מחיר אי ההסכמות".

בר דוד קרא ליו"ר המרכז לשלטון מקומי שלמה בוחבוט, להיכנס להידברות עם משרד האוצר ועם הגורמים הרלוונטיים, כדי להגיע להסכמות ולמנוע מוקדם ככל האפשר את פרוץ השביתה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק