האיש שיגיע לירח גם בלי עזרת בזוקה

המיליארדר ריצ'רד ברנסון לא מתכוון לחכות לנאס"א כדי להגיע לירח ולאחרונה עובד על פרויקט החללית המסחרית הראשונה שאמורה להגשים את החלום הפרטי שלו, ואולי בעתיד גם לעשות כסף גדול. "בשלב מסוים זה היה ברור שנאס"א לא מתכוונים לקחת אותי", אמר מי שהחליט לקחת את העניינים לידיים

סר ריצ'רד ברנסון, התעשיין הבריטי ומקים קבוצת הענק "וירג'ין", אמנם חושב שלאובמה הייתה בעיה למלא אחר הציפיות שהיו לאזרחים ממנו, אבל בעסקים כמו בעסקים, הוא אומר, צריך לקחת את הזמן כדי לראות תוצאות. "בסך הכל אובמה התמודד יפה מאוד עם המשבר. הוא מנע קריסה וגם הצליח להעביר את ביטוח הבריאות", חולק ברנסון שבחים לאובמה בראיון ל"פגוש את העיתונות".

"אני חושב שארצות הברית נוהלה בצורה גרועה בתקופת ממשל בוש. המדינה הייתה על סף התמוטטות כלכלית הדומה לזו שאירעה ב-1929. לאובמה תהייה עבודה קשה בשנתיים הקרובות, אבל כך היה גם לנשיא לשעבר קלינטון", ממשיך ברנסון.

"למרות הכל, אני עדיין חושב שאובמה מבריק והייתי שמח לקבל אותו כמנהל בקבוצת וירג'ין", הוא מוסיף, ואף מציע עבודה לפוליטיקאי נוסף - ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"הייתי שמח אם נתניהו היה מסוגל לפתור את הבעיה הישראלית פלסטינית בשנתיים הבאות", אומר ברנסון. "יש לו מוניטין של איש עסקים טוב, הייתי שמח לקבל אותו כמנהל. הוא רק צריך לדאוג לבצע את הדברים", טוען האיש ששווה מיליארדים.

גם נתניהו יוכל לקבל עבודה

איל ההון, שכספו מוערך בכמעט ארבעה מיליארד דולרים, ידוע באהבתו לאור הזרקורים. את הונו הגדול ניצל ברנסון לאחרונה כדי להתחיל ולקדם פרויקט של ספינת חלל מסחרית שתגיע ביום מן הימים לירח. "אני זוכר שראיתי את ההמראה לחלל ומאוד התרגשתי ואמרתי לעצמי - יום אחד גם אני אגיע לשם", הוא מבטיח.

ברנסון, שלא גדל בתרבות הישראלית ולא מכיר את עתידות הבזוקה על מסע לירח בגיל 21, מתכוון להגיע לשם אמנם בגיל מבוגר יותר, אבל בכוחות עצמו. "לאחרונה זה כבר הפך להיות מאוד שקוף שבנאס"א לא מתכוונים לקחת אותי לירח", טוען ברנסון. "אז החלטתי פשוט לבנות חללית, לשכור טכנאים ומהנדסים ולעשות את זה בעצמי".

אחד הדברים שברנסון דבק בהם יותר מהכל הוא העובדה שהחיים עוד לפניו ושאין לו שום כוונה להיכנס לפוליטיקה, לפחות לא באופן פורמלי. "אני בהחלט מתכוון להמשיך להתערב בדברים שנעשים בעולם, אבל לא כפוליטיקאי קונבנציונאלי", הוא אומר בסוף הריאיון. "יש לי את המשאבים להמשיך ולפעול ואני מתכוון לנצל אותם בחופשיות", הוא קובע.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק