הבוקר: שביתת החקלאים יוצאת לדרך; חשש ממחסור בפירות וירקות

החל מהשעה 11:00 יחדלו החקלאים מלספק פירות, ירקות או מוצרי בשר לשווקים. ראשי החקלאים החליטו כי במידה והממשלה לא תיענה לדרישותיהם - השביתה תוארך עד לסוף השבוע הבא. יעקב נוימן, ממנהיגי מאבק החקלאים: "כולם ישבתו, הסחורה תיגמר מהר מאוד ברשתות השיווק". כיצד החלה השביתה ומדוע שובתים החקלאים?

שביתת החקלאים הוקדמה ותצא לדרך כבר הבוקר. בשעה 11:00 יחסמו החקלאים לאת כניסת ויציאת המשאיות מהשוק הסיטונאי שבצריפין, מה שיגרום לעצירה מוחלטת של  בשעה 11:00. בעקבות השביתה תופסק אספקת פירות, ירקות, ביצים, חלב, דגים ועופות וכן יסגרו המשחטות לעופות ובקר.

עוד עולה כי החקלאים החליטו כי במידה והממשלה לא תיענה לדרישותיהם, השביתה תוארך עד לסוף השבוע הבא. כזכור, החקלאים הודיעו בשבוע שעבר כי השביתה תתקיים בימים שני, שלישי ורביעי בלבד בשבוע הבא.

שביתת החקלאים היא במחאה על החלטת הממשלה לקצץ במכסת העובדים הזרים לחקלאות. היא החלה כהתארגנות של קבוצה גדולה של חקלאים ואליה הצטרפו כל ארגוני החקלאים לרבות התאחדות חקלאי ישראל. בשבוע שעבר נודע כי גם השווקים הסיטונאים הצטרפו לשביתה ולא יפעלו.

"נחכה שתיגמר הסחורה בשווקים"

"החקלאים משווקים עד 11:00 ואחר כך כל אחד ישווק עד שיגמור את הסחורה. רצינו שיתארגנו קצת. יש משפחות, יש תינוקות. זו לא שביתה של מזוודות בשדה התעופה", מסביר יעקב נוימן, ממנהיגי מאבק החקלאים.

"יש כל מיני סיטונאים שיגמרו כל מיני מלאים אבל זה בטל בשישים כי הסחורה תיגמר ברגע. גם רשת שיווק שתהיה לה סחורה, היא תשים על המדפים אבל אנחנו יודעם שהסחורה תיגמר מאוד. הרי מדובר במאות משאיות ביום שמשווקות סחורה", אומר נוימן. "100% מהמגזר החקלאי ישבות והחריגים המעטים הם אולי החקלאים הערביים", הוסיף נוימן.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק