מיהן נשות העסקים החזקות בעולם?

העיתון "פיננשל טיימס" דירג היום את 50 המנהלות המצליחות בכלכלה העולמית. על המקום הראשון שמרה אינדירה נואי, מנכ"לית חברת הענק פפסיקו. ותאמינו או לא -יש גם נציגה ישראלית בדירוג

מיהן 50 הנשים המובילות והמצליחות בעולם העסקים הגלובלי? המגזין "פיננשל טיימס" מפרסם היום את הרשימה כמדי שנה על פי כמה מאפיינים עיקריים ובהם נתונים ביוגרפיים, גודל החברה, החדשנות שלה והיקפה הכלכלי.

מנכ"לית שטראוס גרופ, עופרה שטראוס, בת ה-50 הגיעה השנה למקום ה-16 ברשימה העולמית, ארבעה מקומות נמוך יותר מבשנה שעברה. אצל שטראוס, הישראלית היחידה ברשימה, התקבלה ההודעה ברגשות מעורבים, לאחר שהיום פורסמו הדוחות הרבעוניים של החברה, לפיהם הגידול בהכנסות לא מנע ירידה של 32% ברווח הנקי.

ומי עומדת בראש ברשימה שבה מככבות נשים מחברות כלכליות, מזון, אלקטרוניקה ואנרגיות ירוקות? למקום הראשון, זו השנה השנייה ברציפות הגיעה אינדירה נואי, מנכ"לית פפסיקו, שבשנה החולפת פתחה במשותף בארה"ב את מפעל "סברה" לסלטים עם שטראוס.

במקום ה-7 נציגות נוספת למזרח הרחוק, יושיקו שינואהרה העומדת בראש חברה המספקת שירותי תמיכה. בסך הכל בין 50 הנשים המובילות קיימת נציגות נכבדה במיוחד לנשים מארצות הברית, סין והודו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק