הכירו את הכרישות של שוק הנדל"ן

איך נראה נדל"ניסט? בדרך כלל זה איש עם כרס, חולצה לבנה, מכנסי גברדין, קצת מזיע במצח. אלא שיש עוד אפשרויות. ענבל, קרן וחני קמות כל בוקר, נועלות נעלי עקב ומתאפרות - ויוצאות לקרב. ושלושתן לא מפחדות מאף אחד

תשכחו ממה שחשבתם על אנשי נדל"ן: כוכבות הנדל"ן החדשות שמארגנות את קבוצות הרכישה הן צעירות ויפות, מונחות מטרה, מלאות בכסף, ובעלות מראה מוקפד שחיות בכושר ובאושר. לו ידעו הפיגומים לשיר, כי אז גוש דן היה מסיבת האוס. במקום אנשים אפורים מקריחים בחליפות, תמצאו את הנשים המבוססות הללו בעקבי סטילטו בלתי אפשריים מסתובבות בתוך הבלגן של אתרי הבנייה.

"תמיד כשהייתי עוברת ליד מגדלים, אמרתי אני רוצה לבנות כאלה, עוד בתור ילדה בת שש", זה כנראה מה שהניע את חני הורוביץ בדרכה להפוך לאחת מהמובילות בתחום הנדל"ן בישראל. למרות שמדובר באישה חרדית, היא מצהירה שאין שום קשר לאורח חייה. "הדת בחיים לא הגבילה אותי".

חני הורביץ וקרן בן דוד הן נשות עסקים בשנות ה-30 לחייהן שמגלגלות מחזור של מיליארד שקל בשנה.
שתיהן נצר לשושלות נדל"ן. אחת היא עורכת דין זהובת פן עם עבר בדוגמנות, והשנייה חרדית שומרת נגיעה, שחורת פאה ובעלת חינוך אנגלי שבעלה תלמיד חכם ולהם שישה ילדים.

הנשיות היא עוצמה בתחום העסקים

ענבל אור, מנכ"ל אור סיטי נדל"ן (חדשות 2)
השתיים מנהלות עסק לניהול קבוצות רכישה של מגדלים - רעיון שנועד להתמודד עם העלייה המטאורית במחירי הנדל"ן. העניין הוא שהן לא לבד. "אנחנו מאוד שמחות שיש המון נשים חזקות בעסק", אומרת בן דוד כשכוונתה היא לענבל אור - המלכה האם של ענף קבוצות הרכישה: גם היא צעירה אטרקטיבית שמתנהלת עם סטייליסטית צמודה ופריסה תקשורתית רחבה, ובקרוב ייצא גם ספר שיספר את סיפורה. 

היא בונה 21 בניינים, אבל בעצמה לא מגיעה הביתה הרבה. "היום שלי הוא מטורף", מספר אור. אני מתעוררת בשש בבוקר, מתחילה את אימון הבוקר. בשמונה בבוקר אני בעבודה וכל חצי שעה יש לי פגישה. אני יכולה להגיד לך שמתחילת השבוע לא ראיתי את הבנות שלי, לא בבוקר וגם לא בערב", היא מעידה על עצמה.

לנשיות יש בעיניהן תפקיד מכריע בהצלחה. "מי זה שמחליט אם לקנות את הדירה או לא? לפי מיטב ידיעתי, האישה, ופה בא הכוח הנשי",אומרת הורוביץ. כאן תמצאו חיזוק גם מכיוון המתחרה אור שאומרת: "אישה יודעת לעשות כמה דברים בעת ובעונה אחת. היא הרבה יותר חזקה מגבר".