הקמפיין של גינדי: העתקה של פעם ב-100 שנה?

אולפן מקנזס סיטי, ארה"ב, גילה כי "פעם ב-100 שנה" - סרט התדמית של פרויקט הדירות של גינדי בשוק הסיטונאי בתל אביב - "מזכיר באופן מחשיד" סרט עטור פרסים בארה"ב. האמריקאים "שוקלים את צעדיהם באשר להעתקה הבוטה". צפו בדימיון המדהים בין קטעי הווידיאו ושפטו בעצמכם

חגיגת המכירות של פרויקט גינדי תל-אביב תסתיים הערב בהיכל התרבות - אבל איום לא צפוי מכיוון ארה"ב עשוי להרוס את הפינאלה החגיגית.

אולפני "בראניט VFX" מקנזס סיטי שבארה"ב גילו השבוע, בעקבות פנייה של סטודנט ישראלי, את הדמיון המפתיע במיוחד בין סרט עטור פרסים ושבחים שהפיקו לפני כשנתיים תחת השם "בונה העולם" - לבין סרטון התדמית של פרויקט גינדי תל-אביב תחת הכותרת "הופכים חלום למציאות", בו מתוארת כביכול בניית המיזם.

צפייה בשני קטעי הוידיאו אכן מעלה דמיון יוצא דופן בין שני הקטעים - עד כדי דקויות של תנוחות הרגליים של השחקנים, צבעים, משחקי אור-צל ועוד.

"האם זה לא מה שקוראים אצלכם בישראל 'חוצפה'?"

באולפנים בקנזס עדיין לא החליטו כיצד להגיב לדמיון בין הקטעים. בהתכתבות מייל עם הסטודנט הישראלי שהתריע בפניהם על הדמיון נכתב כי הם "שוקלים את צעדיהם באשר להעתקה הבוטה", כהגדרתם. כמו כן שאלו שם בנימה הומוריסטית "האם זה לא מה שקוראים אצלכם בישראל 'חוצפה'?" .

בחברת גינדי השקעות סירבו להגיב לידיעה.

מחברת סופר פוש פובלסיס, האמונה על הפקת הסרטון וקידום המכירות בפרויקט, נמסר: "לסופר פוש פובלסיס ישנם 1,750 חברות על פני 5 יבשות ב-127 מדינות. אנשי הקריאייטיב של סופר פוש מסתובבים ברחבי העולם כדי להיחשף לרעיונות חדשים ולקבל השראה מאלפי פרויקטים שנעשים בעולם. כמו כן, צוות המדענות של החברה מחפש באופן תמידי, ובכל מקרות המיידע, מחקרים ופרויקטים המהווים מקורות השראה והשפעה. יתר על כן, פרויקטים שונים של סופר פוש מהווים בסיס השראה לפעילות חווייתית לחברות אחרות ברחבי העולם".