שיאני השכר: עובדי הנמלים ורפא"ל

דוח השכר במגזר הציבורי לשנת 2009 חושף ששוב, עובדי הנמלים הם שיאני השכר. אחריהם - עובדי רפאל ועובדי חברת החשמל. שר האוצר עם הצגת הדוח: "הכיוון להגבלת השכר במערכת הביטחון הינו חיובי אך נעשה לאט מדי"

"עבר עלינו יופי של לילה", כך אמר בצהריים שר האוצר יובל שטייניץ בהתייחסו להעברת התקציב ברוב גדול אחרי האיומים של חברי קואליציה שלא לתמוך בתקציב עקב השינוי לטובת תלמידי הישיבות - והפשרה שהושגה בנושא.

שר האוצר דיבר במסיבת עיתונאים לרגל פרסום דוח השכר במגזר הציבורי. עובדי משרד הביטחון, לפי הדוח, משתכרים בממוצע 18,784 שקלים, כפול משכרם הממוצע של המורים - 9,599 שקלים. "יש להגביל את השכר במערכת הביטחון", אמר השר והוסיף כי, "הכיוון הינו חיובי אך נעשה לאט מדי".

במסיבת העיתונאים התייחס שר האוצר גם למכירת בנק דיסקונט ואמר שמדובר ב"מהלך חיוני בתהליך הפרטת הבנקים". "לאחר האישור הסופי של הכנסת", הוסיף, "נשלים גם את הפרטת בנק לאומי".

האדם שמרוויח הכי הרבה: ד"ר גידי סהר, ביה"ח סורוקה

שיאני השכר, לפי הדוח שהציג אילן לוין, הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, הם עובדי הנמלים עם 25,401 שקלים. אחריהם נמצאים עובדי רפא"ל עם שכר ממוצע של 21,502 שקלים ועובדי חברת החשמל עם 20,185 שקלים. בשלושת הגופים הללו משתכרים הרבה מעל הממוצע של כלל עובדי הציבור - כ-11 אלף שקל.

מבחינת המשכורות לבכירים בודדים, ולא הממוצע - נציגי מערכת הבריאות, שכבשו בשנים האחרונות את ראש טבלת השכר בשירות הציבורי, נאלצו השנה לפנות קצת מקום לעובדי התעשייה האווירית. ב-2008 הורכבה העשירייה הפותחת כולה מאנשי מערכת הבריאות, ואילו השנה התברגו אליה שלושה בכירים בתעשייה האווירית.

‏במערכת הבריאות אין חדש - גם השנה רוב שיאני השכר מתוכה הם רופאים, רבים מהם בעלי שם בעולם. לצמרת טבלת השכר הגיע גם השנה מנהל מחלקת לב וחזה בבית החולים סורוקה, ד"ר גידי סהר (109,918 שקלים ברוטו בחודש). ד"ר סהר החליף לפני כארבע שנים את פרופ' עזאי אפלבאום, שהקים את מחלקת הלב בסורוקה והיה בעצמו בעבר שיאן שכר (יותר מ-100 אלף שקלים בחודש).

פרופ' גבריאל סנדרו, מנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם בבית החולים סורוקה ירד השנה בדירוג - ממקום שני ב-2008 למקום שלישי ב-2009 (89,911 שקלים ברוטו). פרופ' סנדרו משמש גם יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיית כלי דם ונחשב מומחה בתחום האולטרסאונד של כלי הדם ובטיפולים אנדו-וסקולריים. ד''ר יצחק לוין, מנהל המחלקה הגסטרואנטרולוגית בבי"ח בילינסון נכנס גם הוא לרשימת השיאנים וניצב במקום הרביעי (87,913 שקלים), ואילו שיאן השכר לפני שנתיים, פרופ' דן ערבות, הסתפק השנה במקום החמישי (86,676 שקלים ברוטו). ערבות, מנהל מחלקת ניתוחי חזה ולב בביה"ח כרמל בחיפה, הוא מומחה בניתוחי מעקפים ומסתמי לב, ומכהן גם כנשיא החברה האירופאית להשתלות לב וריאה. הוא נחשב מומחה בעל שם עולמי בתחום.

למקום השישי הגיע הרדיולוג יעקב לוי (84,059 שקלים) ואחריו מדורג הקרדיולוג מיכאל ברנט (81,881 שקלים). למקום השמיני הגיע ד"ר זאב אהרונסון, מנהל האגף הרפואי בקופ"ח מאוחדת (81,595 שקלים). כל הרופאים, למעט לוין, הופיעו גם בשנה שעברה בעשירייה הפותחת ותפסו את מקומם של מנכ''ל קופות החולים מאוחדת ומכבי שמואל מועלם ואהוד קוקיה. ב-2009 נדחקו השניים למקומות 12 ו-14 בהתאמה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק