אחיו של עופר עיני משמש בתפקיד בכיר בחברה של נוחי דנקנר

האם עופר עיני יכול לייצג את עובדי "מכתשים-אגן", החוששים לפיטוריהם, במשא ומתן מול הבעלים נוחי דנקנר? הבוקר נחשף כי בנו של יו"ר ההסתדרות מועסק בתפקיד בכיר בחברה של דנקנר, אבל כעת אנו חושפים כי זה לא הקשר המשפחתי היחיד בין עיני לבין המעסיק הפרטי הגדול במשק: גם אחיו של עיני משמש בתפקיד בכיר ב"סלקום"

האם יו"ר ההסתדרות עופר עיני נקי כפיים בבואו לתווך בסכסוך בין עובדי חברת "מכתשים-אגן" הנמצאת בשליטת חברת IDB של נוחי דנקנר, או שמא הוא מצוי בניגוד עניינים? אחרי שהבוקר חשף עיתון "דה-מרקר" כי בנו של עיני שימש עוזר למנהל בכיר באחת מהחברות בשליטתו של דנקנר, כעת אנו חושפים כי גם אחיו של עיני, עזרא, משמש במשרת אמון בחברה אחרת בשליטת דנקנר - סלקום.

"אני לא חייב שום הסברים ודין וחשבון כאדם פרטי", אומר עזרא עיני, ומכחיש כי הוא משמש בתפקיד בכיר בחברה. "אני בסך הכל איש שיווק פשוט ולא שייך לעופר", הוא אומר - אבל העובדות מוכיחות אחרת.

על פי שיחה עם מזכירה בחברה, מועסק עזרא לא פחות מאשר כיועץ בכיר לסמנכ"ל בחברה, ובשכר גבוה מאוד. "הוא יועץ סמנכ"ל", אומרת המזכירה בנחרצות ולא משאירה מקום לספק.

שוב ריכוזיות - הפעם בשלטון

שני הקשרים הבעייתיים האלה של יו"ר ההסתדרות שנחשפו היום מצטרפים לבכיר אחר בהסתדרות שייתכן שמצוי בניגוד עניינים - ראש אגף המרחבים אבי יחזקאל, שהוא גם נציג הבעלים בחברת "נייר חדרה", שדנקנר הוא זה שמשלם את משכורתו.

נכון, אמנם אף עובד ב"מכתשים-אגן" עוד לא פוטר, ונראה ששני הצדדים בינתיים מצטיירים באופן חיובי, אבל נראה ששוב עולה לה בעיה של ריכוזיות - הפעם לא של בעלי ההון, אלא דווקא בשלטון.

מההסתדרות נמסר בתגובה לכתבה: "עופר עיני איננו מתווך בלתי תלוי, אלא מייצג אותנטי של העובדים. הוא מעורב במשבר 'מכתשים-אגן' לבקשתם הנחרצת של ועדי העובדים. לצערנו, גורמים אינטרסנטים כאלה ואחרים מנסים לתקוע טריז בין יו"ר ההסתדרות לוועדי העובדים וזאת על מנת לקדם את עצמם באופן אישי".

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק