שר האוצר: "התקציב הדו שנתי יהיה חברתי ויקטין פערים"

השר שטייניץ הניח הבוקר את הצעת חוק התקציב והמדיניות הכלכלית לשנים 2011-2012 על שולחנה של הכנסת והציג אותו בפני התקשורת: יותר תקציבים לחינוך ולהשכלה הגבוהה על חשבון הביטחון. עדיין, הסכום שיוקצה למשרד הביטחון הוא הגבוה מכולם ויעמוד על 49 מיליארד שקלים

"צמיחה חדש בישראל תוך צמצום הפערים החברתיים", זה העיקרון שעומד לדברי שר האוצר יובל שטייניץ, שמציג היום את התקציב הדו שנתי. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את מסיבת העיתונאים שבה תוצג הצעת חוק התקציב והמדיניות הכלכלית לשנים 2011-2012.

לדברי שר האוצר, המשרד הצליח לראשונה מזה חמש שנים לרסן את תקציב הביטחון לטובת השקעה בחינוך ובהשכלה הגבוהה והתקציב הקרוב יהיה חברתי יותר ויפעל להקטנת הפערים. "הקצבנו תוספת של 50% בסבסוד מעונות יום לאמהות עובדות, הוספנו מיליארד וחצי שקלים לחיזוק תשתיות התחבורה לפריפריה ונעודד את החברות בישראל באמצעות הקלות במסים", אמר שטייניץ.

שר האוצר: "ישראל נמצאת בדרך הנכונה"

התקציב הדו שנתי יסתכם על פי הערכות בכ-700 מיליארד שקלים, מהם 348 מיליארד שקלים מהם משויכים לשנת 2011. על פי הצעת התקציב, תקרת ההוצאות של משרדי הממשלה לשנת 2011 תעמוד על 271 מיליארד שקל. תקציב הביטחון הוא הגבוה ביותר ומסתכם כ-49 מיליארד שקל, ותקציב החינוך הוא השני בגודלו בסך 35 מיליארד שקל. "התקציב גובש תוך ניתוח, מחקר וחשיבה של צוותים מקצועיים. אנחנו עדיין במציאות כלכלית לא פשוטה, והסערה עדיין מעל ראשנו. כלכלת העולם מקרטעת, אך ישראל נמצאת בדרך הנכונה", הוסיף שר האוצר.

מוקדם יותר הניח שטייניץ את הצעת החוק על שולחנה של הכנסת בירושלים. הצעת התקציב היא הצעת חוק תקציב דו-שנתית אליה מצורפת הצעת חוק המדיניות הכלכלית לשנים 2011-2012 המשקפת את התכנית הכלכלית של הממשלה לשנתיים הקרובות. התקציב הדו-שנתי מאפשר לממשלה תכנון לטווח ארוך ומסייע לחיזוק היציבות והוודאות במשק תוך שימת דגש על פיתוח מנועי הצמיחה של המשק.

לדברי גורמים במשרד, התכנית הכלכלית לשנים 2011-2012 גובשה בהתאם לכללים פיסקליים אחראיים וברי קיימא אשר יתרמו להגברת היציבות הכלכלית גם בשנים הבאות. בהתאם להחלטת הממשלה מציבה התכנית הכלכלית החדשה סדרי עדיפויות מרכזיים שונים ובהם קידום תחום החינוך, ההשכלה הגבוהה ומנועי צמיחה מרכזיים כמו פיתוח תשתיות וקידומן של תעשיות עתירות מדע. כמו כן, מרסן תקציב המדינה החדש את העלייה המתמשכת בתקציב הביטחון בשנים האחרונות.

"מעגל צמיחה תוך צמצום הפערים החברתיים"

הנחת התקציב הינה בהתאם לדרישת החוק הקובע כי על שר האוצר להניח את תקציב המדינה על שולחן הכנסת לא יאוחר מ 60 יום לפני תום שנת הכספים. התקציב הונח כשבועיים לפני המועד האחרון בעקבות סיכומים שהושגו עם יו"ר הכנסת והיועץ המשפטי לכנסת.

"התכנית הכלכלית של משרד האוצר הוכנה לאחר ניתוח מעמיק של החוזקות והחולשות של המשק הישראלי בשיתוף עם משרדי הממשלה השונים וארגונים כלכליים נוספים. המדיניות הכלכלית שמה למטרה לחולל מעגל צמיחה חדש בישראל תוך צמצום הפערים החברתיים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים ושידורים חיים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק