הנגיד הטוב ביותר בעולם לשנת 2010: פרופ' סטנלי פישר

גאווה ישראלית: נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר הוא הנגיד הטוב ביותר, כך קבע היום המגזין היוקרתי "יורו-מאני" שהעניק לו את התואר. לצד הכבוד הגדול לפישר ולמדינת ישראל, הנגיד לא שוכח להודות לעובדי הבנק המרכזי וגם שולח עקיצה לשר האוצר יובל שטייניץ. צפו בדבריו

כבוד גדול לישראל ולנגיד: המגזין הכלכלי החשוב בעולם "יורו מאני" קבע כי הפרופ' סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, הוא הנגיד הטוב בעולם לשנת 2010. הנגיד זוכה בפרס יחד עם שבחים רבים מצד וועדת הפרס, שציינה לטובה את המדיניות המוניטרית המוצלחת של פישר.

לדברי חברי הוועדה, פישר היה הנגיד הראשון שהחליט להעלות את הריבית מיד לאחר המשבר הכלכלי העולמי, ובכך סייע גם לשמור על יעד האינפלציה וגם עזר למשק לצאת מהמשבר הכלכלי. מלבד חשיבות הזכייה של פישר כנגיד, מדובר בכבוד גדול למדינת ישראל שמקבלת הכרה עולמית חיובית על התנהלותה הכלכלית.

"אני שמח לקבל את הפרס בשם בנק ישראל", אמר פישר בראיון שקיימנו עמו בוושינגטון . "בעצם, זה אות הוקרה לבנק, להנהלה ולעובדים - שעשו את העבודה, ואני שמח שקיבלנו את ההכרה הזאת".

כשנשאל איך מסתדר הפרס היוקרתי עם הביקורת שלה הוא זוכה מצד גורמים בארץ ובהם שר האוצר יובל שטייניץ, הנגיד לא חסך בביקורת. "בהמון מדינות למדו שפגישות נערכות בארבע עיניים ולא דרך התקשורת", אמר פישר ורמז למערכת היחסים הסבוכה שהוא מנהל עם שר האוצר.