מתקפת טוקבקים באתרי כלכלה: "ישראל מטומטמת"

האם המלחמה על תדמית ישראל עוברת לעולם הפיננסי? טוקבקיסטים ברחבי העולם מבצעים בימים אלו מתקפה חסרת תקדים על המניות הישראליות. באתרים הגדולים, בהם מתעדכנים מדי יום מיליוני גולשים בנושא השקעותיהם, תוקפים רבים את ישראל על רקע פעולותיה המדיניות

"להחרים בגלל פעולות רצחניות בים" (חדשות 2)

המתקפה הבינלאומית על תדמית ישראל בעולם מתנהלת בעיקר במדורי החדשות, אולם סימנים ראשונים מעידים שקמפיין ההכפשה גלש גם לעולם הכלכלי, שם הנזק הפוטנציאלי גדול הרבה יותר.

באתר המוביל "יאהו פייננס" מוחלפים בדרך-כלל מידע ותובנות לגבי ביצועי המניות, אבל בזמן האחרון מדברים שם על יותר מזה. בפורום של חברת טבע, למשל, כתב אחד הגולשים: "אני רואה שהרבה משקיעים לא אוהבים מניות ישראליות, ולא משנה אם הביצועים שלהן טובים". משקיע אחר פשוט סיכם במשפט אחד: "ישראל היא מדינה מטומטמת".

בפורום של חברת פרוטליקס היו בוטים אף יותר. אחד הגולשים כתב: "המסר צריך להיות ברור לגבי הפעילות הקרימינלית והרצחנית של ישראל במים בינלאומיים". אחרים פשוט דאגו לעתיד המניה: "בכמה היא תקרוס כשיתחילו לשגר טילים לתוך ישראל?". השאלה הזאת, אנחנו מקווים, תיוותר ללא מענה.

חרם בעולם הפיננסי יכול להזיק מאוד לישראל. הוא בעל השפעה מכרעת על כל ענפי המשק, ובעייתי במיוחד בתקופה של אי וודאות כבר לא ברור האם המשבר הגדול אכן מאחורינו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק