מבזק כלכלי: המסחר בגבעות לא חודש

שבוע המסחר המקוצר מתנהל באווירה חיובית בהשפעת המסחר בוול סטריט. מחר צפויה להתפרסם הודעת הריבית בארצות הברית - ובבורסה באחד העם נערכים. המניה הבולטת בתא היא מניית גבעות עולם שממשיכה לעורר עניין בעקבות הקפאת המסחר בה. צפו במבזק הכלכלה של גלובס וחדשות 2 באינטרנט

תקופת החגים הביאה עמה שבוע מסחר מקוצר, אך נראה שמדד המעו"ף ינסה להמשיך את המומנטום החיובי שלו מאתמול. אתמול הצליח מדד המעוף לדהור קדימה לאחר ירידות שאירעו בשבוע שעבר. מדובר על שיעור יחסית מרשים של למעלה מאחוז.

מי שנתן את הטון במעו"ף היו מניות הבנקים, שזינקו בממוצע של 3.3% . הבנקים הגדולים לאומי והפועלים הם אלו שהיו עם מניות בולטות. המדדים שהיו גם הם במומנטום חיובי הושפעו כצפוי ממה שהתרחש במסחר בוולסטריט בסוף השבוע. מחר צפויה בארצות הברית ההודעה על הריבית - שצפויה להשפיע על השווקים.

"כוכבת המסחר" בבורסה היום היא המניה של שותפות גבעות עולם - למרות שבשלב הזה אין בה מסחר. אתמול כזכור הבורסה הודיעה על הקפאת המסחר במניה בשל ערפול בנוגע לדוח ההנדסי שהתקבל על פעילותה וכרגע המסחר במניה מוקפא.

בתחום המסחר במטבע חוץ רואים תנודתיות בחודשים האחרונים בדולר, כשרוב הזמן הוא נע בתחום שבים 3.7 ל-4 שקלים לדולר. האירו לעומתו דווקא מתחזק ונסחר היום סביב שער של 4.87 אגורות, גם בעולם הדולר נחלש לעומת המטבעות האחרים.