מדד המחירים לצרכן ביולי עלה רק ב-0.5%

בניגוד לתחזיות האנליסטים, שצפו עלייה של 0.7%-0.8% במדד, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה כי חלה עלייה של 0.5% בלבד. התייקרו: מחירי הדיור ומחירי המים. מיתנה את האינפלציה: ההוצאה על הלבשה

לזה קוראים אינפלציה? מדד המחירים לצרכן רשם בחודש יולי עלייה של 0.5% - כך על פי הנתונים שפרסמה הערב הלשכה המרכזית לסטטיסטקה. מדובר בנתון נמוך ביחס לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק ההון, שצפו כי המדד ירשום בחודש יולי עלייה בשיעור של 0.7%-0.8%.

את התרומה המשמעותית ביותר תרם סעיף הדיור שרשם זינוק משמעותי מאוד של 1.1% בחודש יולי. זינוק נוסף נרשם גם בסעיף הירקות הטריים, שהתייקרו בשיעור של 7.1%.

מחירי הסיגריות רשמו גם הם זינוק של 10% ובכך הקפיצו את סעיף ה"שונות" במדד ואילו מחירי הדלק התייקרו ב-2.8%. כרגיל בחודשי הקיץ, חלה עלייה משמעותית של 4.2%, הפעם בסעיף ההבראה והנופש.

יולי: גבוה באופן מסורתי

מנגד, ירדו מחירי העופות והדגים באחוז אחד ומחירי ההנעלה ירדו ב-5.4%. את הריסון המשמעותי ביותר לאינפלציה הציג סעיף ההלבשה בו נרשמה ירידה חדה מאוד של 10%.

נזכיר, כי מדד יולי נחשב גבוה באופן מסורתי (עלייה של 1.1% ב-2009 וב-2008), כך ששיעור הגידול הנוכחי נחשב לנמוך ביחס לשנים קודמות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק