רוכש מעריב בריאיון מיוחד ל"פגוש את העיתונות"

ד"ר זקי רכיב, האיש שעשה את זה בגדול, מספר על ההחלטה לקנות את העיתון "מעריב" כנגד כל ההמלצות, ועל הדרך מהילדות במצרים ועד לפסגת העולם בניו-יורק. הוא מכריז שאינו חושש מהריכוזיות במשק: מדובר במאפיינים של מדינה קטנה, ואו מהתחרות עם "ישראל היום": "לא אקדם פוליטקאים בעיתון", הוא מכריז. צפו בריאיון המלא

"אני לא מגיע כדי לקדם אג'נדה פוליטית" - כך מכריז הבעלים החדש של העיתון מעריב, ד"ר זקי רכיב, בריאיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתונות".

איש העסקים הישראלי, שנולד במצרים ו'עשה את זה בגדול' בניו-יורק, מתעקש ש"מעריב" עבורו הוא עסק טוב ושההחלטה לא נועדה לקדם אינטרסים אחרים של עסקיו. "אני מקווה ליצור מערכת יחסים עם הקוראים שמאפשרת לאנשי עסקים זירה הוגנת", אומר רכיב.

רכיב השקיע השבוע 15 מיליון דולר עבור חלק של 22.5% בעיתון ותפקיד יו"ר הדירקטוריון. הוא מודע לכך שרבים כבר הספידו את העיתון. "אני סטארט-אפיסט, זאת אומרת שבמקרה הטוב ביותר זה סיכוי של 1 ל-10. זאת אומרת, 9 אנשים יגידו לך שזה בלתי אפשרי ורק אחד יסכים. אם זה היה יחס שונה - כולם היו עושים את זה".

"אני לא יכול להחליט אם שלטון המשפחות במשק הישראלי הוא דבר טוב או רע", הוא אומר על הריכוזיות בשוק התקשורת. הרגולטור אולי חושש מקידום אינטרסים זרים, אך הוא חייב להבין שיש לתת לעיתונות ואנשי עסקים אפשרות להתפתח. "זו תופעה של כלכלה קטנה שבנויה על מערכת קשרים קטנה, זה חלק מההוויה הישראלי", הוא מסביר.

"אני מתייחס לחינמון 'ישראל היום' כמשהו שצריך להתחרות בו. אני לא אקדם פוליטיקאים בעיתון", הוא אומר בתגובה לשאלה על העיתון "ישראל היום" שבבעלות שלדון אדלסון. "ארץ ישראל היפה וארץ ישראל הדמוקרטית זה מה שחשוב לי ".