הפתעה: ישראל מפיקה נפט בכמות מסחרית

האם ישראל הופכת ליצרנית נפט? שותפות הקידוח גבעות דיווחה היום על תוצאות דרמטיות מבאר 5 שבראש העין: בימים הראשונים של חודש יולי, הופק גז טבעי בכמות של יותר מ-3,000 חביות. בתרגום לחביות נפט, מדובר בכמות של 90 חביות נפט ליום, שנחשב לכמות מסחרית

הפתעה בראש העין: נפט בכמויות מסחריות (רויטרס)

דרמה באחד העם: שותפות חיפושי הנפט גבעות דיווחה היום על הצלחה בהפקת גז טבעי בכמויות מסחריות בקידוח שמתבצע בבאר 5 באזור ראש העין. המסחר ביחידות ההשתתפות של שותפות חיפושי הנפט גבעות הופסק היום בשעה 16:16 בבורסה לקראת ההודעה דרמטית של החברה לאחר עלייה של 1% ביחידות ההשתתפות למחיר 10.2 אגורות היחידה.

החברה הודיעה כי בין ה-4 ביולי ל-20 ביולי, ובמשך 189 שעות זרמו לפי הבאר כמות של 3,015 חביות, שהכילו בתוכן גז נילווה. הכמות המוערכת של הגז, בתרגום לחביות נפט, מוערכת ב-90 חביות נפט ליום.

"עד כה מתקבל קצת הפקה שעדיין איננו מתייצב לגמרי ועולה או יורד בקצב של כ-50 חביות ביום", מציינת גבעות בהמשך ההודעה. "להערכת השותף הכללי, ניתן לייחס תנודתיות זו לכך שתהליך הניקוי של הבאר טרם הסתיים".

גבעות הודיעה כי בכוונתה להמשיך במבחני ההפקה ותהליך ניקוי הבאר עד ליום ב' הקרוב, ה-26 ביולי, כשלאחר מכן יופסקו המבחנים וחלק מציוד המבחנים יפורק ויוחזר לחו"ל. עוד מעדכנת גבעות כי עד ליום ה-15 באוגוסט נערכת גבעות להכנת הבאר להפקה ולהרכבת ציוד הפקה באתר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק