טורקיה: החרם הישראלי עושה לנו טוב

שר התיירות הטורקי אומר היום שלמרות החרם הישראלי, ענף התיירות בטורקיה נמצא בצמיחה. לפי יו"ר איגוד המלונאים במדינה, לצד הירידה בתיירות מישראל חלה עלייה במספר התיירים ממדינות ערב שהכניסו פי 2 הזמנות מביטולים

חדשות 2 (חדשות 2)

התיירים הישראלים לא מגיעים לטורקיה? את הטורקים זה דווקא משמח. כך אם להאמין לשר התיירות הטורקי אורטוגרול גונאי שאמר לעיתון "טודייס זמאן" כי המשבר עם ישראל לא השפיע על התיירות הטורקית וכי ענף התיירות במדינה ממשיך לצמוח למרות החרם הישראלי.

סחים אדין, סגן יו"ר איגוד המלונאים בטורקיה סיפר לעיתון, כי התפוסה בבתי המלון בטורקיה עומדת על 90-100% והדגיש גם הוא כי אירועי המשט לעזה דווקא שיפרו את התיירות במדינה. לדבריו, ישנה עלייה בתיירים ממדינות ערב שמגיעים לטורקיה, מה שמפצה על היעדר התיירים הישראלים. "האירוע על ה'מרמרה' גרם לתייר הישראלי לבטל הזמנות, אך קיבלנו פי שתיים הזמנות מאותם ביטולים", סיפר אדין.

לעומת זאת, העיתון הטורקי "הורייט" דיווח לאחרונה על פגיעה קשה בתיירות הטורקית כתוצאה מגל ביטולים של ישראלים. העיתון אף נקב בסכום של 400 מיליון דולר במונחי פגיעה בהכנסות בענף.

בתגובה לכך אמר אדין כי מספר הישראלים שהיו מבקרים בטורקיה הוא אינו 600 אלף איש כפי שפורסם אלא כמחצית מכך והוסיף: "ענף התיירות שלנו יכול להתמודד עם ביטולים של 300 אלף תיירים. אנחנו לא תלויים באף מדינה".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תזכורת: כמות הנוסעים לטורקיה נחתכה בחצי