חיכיתם להעלאת שכר המינימום? זה לא יקרה בקרוב

קיווינו, רצינו, אבל הממשלה פספסה היום הזדמנות לקבל החלטה בעלת משמעות חברתית מרחיקת לכת ודחתה את הצעתו של ח"כ עמיר פרץ להעלות את שכר המינימום ב-750 שקלים, ובשלוש פעימות. ההצעה נדחתה בזכות שרי ישראל ביתנו שהסכימו להתייצב לצידו של ראש הממשלה ולהצביע נגד שכר המינימום

הממשלה הצביעה נגד עמיר פרץ והעניים (חדשות 2)

בשורות רעות לעניים: הממשלה החליטה בישיבתה השבועית שהסתיימה בשעות אחר הצהריים למנוע את העלאת שכר המינימום בישראל. ההצעה הועלתה על ידי ח"כ עמיר פרץ מהעבודה ולמרות שנראה היה כי היא צפויה לעבור, הצליחו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ לגייס את המתנגדים לטובתם.

ח"כ פרץ הציע בעבר להעלות את שכר המינימום בשתי פעימות עד ל-4,600 שקלים, אך לאחרונה הסכים להתפשר רק על 750 שקלים בשלוש פעימות, אך גם להצעה זו התנגדו ראש הממשלה ושר האוצר.

בשלב מסוים הסתמן שוויון של 15 שרים שתמכו בהצעה לעומת 15 שהתנגדו. בין התומכים בהצעתו של פרץ היו גם שרי העבודה וישראל ביתנו. עם זאת, בסופו של דבר נענה שר החוץ אביגדור ליברמן לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו והורה לשרים מטעמו להתנגד להצעה, וכך היה רוב למתנגדים.

בסביבת ראש הממשלה חששו ככל הנראה מההשלכות ההרסניות במשק ומעליה בנתוני האבטלה שתגרם בשל העלאת שכר המינימום. כמו כן, לא רצה נתניהו לאפשר לעמיר פרץ לרשום הישג פוליטי כה גדול, בדמות העלאת שכר המינימום, על שמו. בשורה התחתונה: שכר המינימום יישאר 3,850 שקלים, לפחות בזמן הקרוב.