צפו: כך נמכרו 500 דירות בתוך שעה

צינון בשוק הנדל"ן? לא נראה כך. 95% מפרויקט דירות שעתיד לקום בפתח תקווה נמכר היום בתוך שעה אחת לאחר התנפלות של עמיתי מודעון "חבר" על נציגי המכירות. מדובר ב-500 דירות בשכונת אם המושבות בפתח תקווה של חברת גינדי החזקות

הדירות נחטפו כמו לחמניות חמות: כ-5,000 אנשי כוחות הביטחון ובני משפחותיהם גדשו היום את אולם 1 בגני התערוכה בתל אביב על מנת לרכוש דירות בהנחה: לדברי ארגון "חבר" שאליו משתייכים הרוכשים, באירוע השתתפו כ-5,000. 10% מתוכם רכשו דירות בפרויקט המגורים One & Only של חברת גינדי החזקות בפתח תקווה.

אתר גלובס מדווח כי בתוך כשעה נמכרו 500 יחידות דיור מתוך 523 דירות בפרויקט שמקימה גינדי בשכונת אם המושבות בפתח תקווה. זאת, במהלך אירוע מכירות לעמיתי מועדון הצרכנות "חבר".

פרויקט One & Only, יכלול שמונה מגדלי מגורים בני 14 ו-24 קומות, ובסך הכל 523 יחידות דיור, שצפויות להתאכלס ב-2013.

לאלו מכם שתוהים האם פספסו את הזדמנות חייהם, נספר על מחירי הדירות בפרויקט לעמיתי "חבר": 4 חדרים בשטח 99 מ"ר+11 מ"ר מרפסת מ-1.1 מיליון שקל, 4.5 חדרים בשטח 109 מ"ר נטו+12 מ"ר מרפסת מ-1.178 מיליון שקל, ו-5 חדרים בשטח 118 מ"ר+12 מ"ר מרפסת מ-1.26 מיליון שקל. המחירים מגלמים הנחה של 19%-23% ממחירי הדירות הרגילים בשכונה.

בקרוב: הנחות ענק על דירות חדשות

נראה שהרוכשים לא המתינו לניסיונות של משרדי הממשלה לצנן את שוק הנדל"ן כפי שפרסמנו אמש לראשונה במהדורה המרכזית. תכנית חדשה שהתגבשה בתקופה האחרונה במשרד האוצר תנסה להביא לירידת מחירי הנדל"ן. באוצר הוחלט כי המס אותו משלמים בעלי דירה על הקרקע - יופחת, וכתוצאה מכך יוזלו מחירי הדירות החדשות.

לאחר שמספר עסקאות הנדל"ן זינק ונרשם שיא בלקיחת משכנתאות, החליטו לגבש מהלך בזק במשרד האוצר וברשות המיסים: מתן הנחה במס שבח למי שימכור קרקע. על פי נתוני האוצר, יש היום בארץ עתודות קרקע בבעלות פרטית שניתן לבנות עליהן 60 אלף יחידות דיור.

לפי הצעת האוצר החדשה, בשנתיים הקרובות תינתן הנחה חד פעמית למי שימכור את הקרקע. ב-2011 ההנחה תהיה בשיעור של 25%, ב-2012 הנחה של 15%. התנאי: הקרקע תיועד לבניית 10 יחידות דיור לפחות, ומי שמוכר קרקע לווילה - שישלם את כל הסכום.

הביקורת: ההנחה - רק לבעלי קרקעות אמידים

הנה דוגמה למספרים: "מר ישראלי" רכש קרקע בשנת 1990 בסכום של 100 אלף שקלים. היום היא כבר שווה מיליון שקלים. המס הנוכחי עליה הוא 309 אלף שקלים, ואם ימכור אותה בשנה הבאה יקבל הנחה והמס יהיה 237 אלף שקלים. כלומר, חיסכון של 72 אלף שקלים.

הצעת האוצר נכנסת עכשיו לחוק ההסדרים והכנסת אמורה לאשר אותה בחודשים הקרובים. יהיה מי שיתנגד ויאמר שמדובר בהקלת מס שמסייעת לבעלי קרקעות אמידים. בכל מקרה, הרבה יוזמות להורדת מחירי הדיור נזרקות לאוויר בחודשים האחרונים ובינתיים הן לא ממש עובדות.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים על משבר הנדל"ן? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק