בעקבות החרם: הפסדי ענק לתיירות הטורקית

ימים לאחר הפגישה החשאית של ישראל וטורקיה, מתברר שאולי יש סיבה נוספת לחימום היחסים: העיתון "הורייט" הטורקי מדווח על הפסדי ענק בתיירות הטורקית, בעקבות ביטולי חופשות הקיץ של הישראלים. "מי יחזיר לי את ה-3 מיליון וחצי לירות שהפסדתי?", שאל בעל חברת תיירות. ההפסד הכולל מוערך בכ-400 מיליון דולרים

תעשיית התיירות הטורקית ניזוקה קשות מהמתחים האחרונים בין טורקיה לישראל, מאז המשט הידוע לשמצה לעזה: הכלכלה הטורקית הפסידה לפחות 400 מיליון דולרים בעקבות ביטול חופשות של תיירים ישראלים במדינה - כך לפי סוכנויות התיירות במדינה.

את הידיעה פרסם העיתון הטורקי הנפוץ "הורייט". לפי הדיווח, כ-50,000 ישראלים ביטלו את הזמנותיהם במלונות ובקלאבים השונים. מפעילי התיירות הטורקים כבר דורשים פיצוי מהממשלה על הפסדי העתק של קיץ 2010.

"לבנטין טור", חברת תיירות טורקית מצליחה, פרסמה כי היא סובלת מהפסדים של כ-3 מיליון וחצי לירות טורקיות, כ-8.4 מיליון שקלים, בעקבות ביטולי הישראלים. החברה, כך לפי הדיווח, עובדת בעיקר עם תיירים ישראלים כבר 15 שנה.

"אין אף ישראלי בבודרום ומרמריס"

"העסק המרכזי של החברה שלנו נותק", אמר ל"הורייט" בעלי החברה, לבנט גונר. "מי יחזיר לי את ה-3 מיליון וחצי לירות?". "לבנטין טור" הייתה אמורה להביא 17 אלף תיירים השנה מישראל לטורקיה, אך בינתיים לפי הנתונים רק 200 מהם הגיעו. החברה שילמה 1.1 מיליון דולרים למלונות מקומיים בעקבות הביטולים.

גונר, בעל החברה, הוסיף "תייר ישראלי מוציא כ-650 דולרים בממוצע. מספר התיירים שמוציאים כל כך הרבה כסף הוא מאוד נמוך. כמה סוכנויות תיירות כבר פשטו רגל בעקבות המצב".

גם חברת התיירות "ברונטס טראבל" הטורקית, החברה ששלטה בתיירות הישראלית לעיר בודרום, סובלת מהביטולים. בעליה של חברה נוספת, פאית' גונאי, אמר לעיתון כי הוא אינו רואה אף תייר ישראלי במלונות בבודרום ובמרמריס. מחירי החדרים במלונות יורדים בהתאם - חדר של 70 לירות טורקיות עולה כעת כ-40.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים על המשבר עם הטורקים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משבר עם טורקיה - סיקור מיוחד:

ניסיון ראשון לחדש קשר עם טורקיה

ארדואן: "ישראל - כמו קוריאה הצפונית"

דיווח: טורקיה סגרה המרחב האווירי למטוסים מישראל

טיסת צה"ל לא הורשתה לעבור בשמי טורקיה

סרט טורקי: הרצל משחד את הסולטאן

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל

טורקיה מודיעה על הקפאת יחסיה עם ישראל

פואד בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

וושינגטון לאנקרה: אל תנטשי את המערב