סקר: יותר יקר לחיות בת"א מאשר בניו יורק

ת"א עקפה את ניו יורק. חבל רק שהקטגוריה שבה אנחנו מסתכלים על ניו יורק מגבוה, לא מהווה מקור לגאווה. ת"א קפצה חמישה שלבים במדד יוקר המחייה העולמי, ומדורגת במקום ה-19. אבל מצבם של התל אביבים טוב לעומת השוויצרים, ששולחים למצעד שלוש ערים המדורגות בעשירייה הראשונה

יקרה יותר מניו יורק (חדשות 2)

התל אביבים יכולים להרגיש היום קצת יותר גאים בעצמם, לאחר שעיר מגוריהם עקפה את ניו יורק. אמנם מדובר בקטגוריה של הערים היקרות בעולם, אבל כמה הזדמנויות יש לנו להסתכל על ניו יורק מלמעלה?

סקר שפורסם במגזין הכלכלי הנחשב "ביזנסוויק", דירג את רשימת 30 הערים היקרות בעולם. הסקר השווה בין הערים בקטגוריות שונות, ביניהן מחירה של ארוחת צהריים, פחית בירה, תריסר ביצים ומכונת כביסה. למקום הראשון בדירוג הגיעה בירת יפן, טוקיו, ולמקום השני עלתה אוסלו הנורווגית.

ת"א קפצה חמישה שלבים למקום ה-19 והמכובד, לעומת ניו יורק שדורגה במקום ה-29 בלבד, והיא העיר האמריקנית היחידה שנמצאת בדירוג. לפי הסקר, בתל-אביב תשלמו על ארוחה במסעדה 26 דולר, מחירו של ק"ג אורז 4.15 דולר וכרטיס לסרט 9.50 דולר. מי שמככבות בדירוג הן הערים השוויצריות ברן, בזל וז'נבה, שמדורגת בתחתית העשירייה הראשונה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק