האוצר מציג: כך נוריד מחירי דירות

משרד האוצר מתכנן שורת צעדים בניסיון להוריד את מחירי הדירות: תכנית שגיבש המשרד צפויה להגדיל את מלאי הדירות החדשות במטרה להוריד את המחירים בענף - שנמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות. בין הצעדים שמתוכננים: להגדיל את מספר הדירות החדשות שייבנו בשנתיים הקרובות ל-140 אלף יחידות ועידוד תכניות "פינוי בינוי"

אחרי הצעדים שנקט בנק ישראל כדי לצנן את שוק הנדל"ן, גם משרד האוצר מצטרף למאבק: במסגרת חוק ההסדרים מציע המשרד שורה של פעולות שיגדילו את היצע הדירות החדשות, בניסיון להמתן את עליית המחירים בענף.

כדי להגדיל את מלאי הדירות החדשות, מציעים באוצר לבנות 70 אלף יחידות דיור חדשות בשנה, במשך השנתיים הקרובות -  זאת, במקום 45 אלף יחידות שנבנות כיום. עוד מציעים באוצר להקל על תהליכי פינוי-בינוי ועל התכנית לחיזוק בנייני דיור מפני רעידות אדמה, כך שיידרש רוב קטן יותר של דיירים כדי לאשר את המהלכים הללו.

נושא אחר שיידון במסגרת התכנית מתייחס לעידוד השבת קרקע חקלאית שייעודה שונה. למרות שחלק ניכר מהמתגוררים בישובים חקלאיים אינם עוסקים היום בחקלאות, מדיניות הפיצויים הנוכחית מקשה על היכולת לפנות קרקע חקלאית ויוצרת חסם למימוש תכניות פיתוח. במסגרת התכנית צפוי לקום צוות שיבחן את המדיניות בנושא ויתאימה למציאות בת זמננו.

המשרד יפעל לקדם את התכנית בחוק ההסדרים הקרוב שיובא לאישור הממשלה. במידה שהתוכנית תאושר, יישומה צפוי להתחיל רק בשנה הבאה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות