עיתון לבנוני מאשים: "ישראל גונבת גז טבעי מלבנון"

העיתון הלבנוני "א-ספיר" מאשים את ישראל בגניבת גז טבעי מהמים הטריטוריאליים של לבנון ומתייחס לאתרי הקידוח "תמר", "דלית" ו"לוויתן", שעלה לאחרונה לכותרות בעולם. כותב המאמר טוען כי הנושא עלול להוביל למחלוקת פוליטית בין שתי המדינות

האם ישראל גונבת גז טבעי? (גלובס)

שבוע שעבר פורסם כי באתר הקידוח "לוויתן" ישנו סיכוי למצוא פי שניים גז טבעי מהכמות באתר "תמר". היום עיתון לבנוני מאשים את ישראל בגניבת הגז הטבעי ממאגרים השייכים לכאורה ללבנון, תוך כדי שהוא מתייחס לאסדות הקידוח "תמר" "דלית" ו"לוויתן". גם בעת גילוי מאגר "תמר" עלו טענות דומות מצד גורמים לבנונים.

תוצאות הסקר הסייסמי של נובל אנרג'י באתר "לוויתן", אשר פורסמו שבוע שעבר וגרמו להתלהבות רבה בישראל ולסיקור נרחב בתקשורת. לפי הסקר, ישנו סיכוי של 50% למציאת מאגר גז טבעי בהיקף של 16 TCF - פי שניים מהכמות ב"תמר".

בהמשך לפרסומים, העיתון הלבנוני "א-ספיר" פרסם ידיעה שכותרתה: "ישראל מתכוונת לגנוב גז טבעי משדות בתחומי המים הטריטוריאליים של לבנון".

חלמי מוסא, כותב המאמר טוען כי לא מדובר בתגלית נוספת של גז טבעי אלא ב"נושא כלכלי ופוליטי ממדרגה ראשונה" והתריע כי זו עלולה להיות עילה למחלוקת פוליטית נוספת בין שתי המדינות.

גם בעת גילוי מאגר הגז הטבעי "תמר", עלו טענות דומות מצד גורמים בלבנון, אך אין כל אמת בדבר.