נתניהו מתנגד להעלאת שכר המינימום

ראש הממשלה צפוי להביע את התנגדותו למהלך שמוביל ח"כ עמיר פרץ בדבר העלאת שכר המינימום ל-4,600 שקלים. "כדאי שנהיה מאוד זהירים", אומר היום ראש הממשלה בדרכו לכנס ה-OCED בצרפת. בעניין שכר הבכירים צפוי נתניהו שלא לתמוך בהצעות חקיקה להגבלת השכר

נתניהו. מתנגד למהלך (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להביע את התנגדותו להעלאת שכר המינימום במשק, בה צפויה לדון ישיבת הממשלה הקרובה. בדרכו לכנס ה-OECD בפריז, אמר היום נתניהו: "אביע דעתי בצורה ברורה ביותר בישיבת הממשלה הקרובה שתעסוק בכך, אבל כדאי שנהיה מאוד זהירים". בכך, צפוי נתניהו לטרפד את הצעת החוק של ח"כ עמיר פרץ (העבודה), שדרש להעלות את שכר המינימום ל-4,600 שקלים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת פרץ. נגד פרץ התייצב שר האוצר, יובל שטייניץ, וגם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. לדברי מקורבים לראש הממשלה, העלאת שכר המינימום בזמן של טלטלה כה גדולה בשווקים מסוכנת, וצריך להיזהר מאקט פופוליסטי, שבסופו של דבר יפגע בחלשים.

בסוגיית שכר הבכירים, נתניהו לא יתמוך בהצעות חקיקה להגבלת השכר. לדעתו, בעיית שכר הבכירים תיפתר כחלק מהפתרון הכולל של בעיית הריכוזיות במשק, וכחלק ממהלך נרחב לבלימת "המונופולים הרוחביים". לדברי מקורבים, נתניהו מציע להיזהר מאוד לפני קביעת מסקנות. "כי אם הפופוליזם מנחה אותך - אתה משתק את הכלכלה", אמר למקורביו.