שר האוצר מכשיל את העלאת שכר המינימום

לאחר החלטת ועדת השרים לענייני חקיקה לאשר את העלאת שכר המינימום ולהביאה להצבעה במליאת הכנסת, הגיש שר האוצר יובל שטייניץ ערעור על ההחלטה. הערעור יגרום לכך שההחלטה תועלה להצבעה בישיבת הממשלה, ואולי תבוטל. הסיבה לערעור: באוצר חוששים מגל פיטורים וסגירת מפעלים

יכשיל את העלאת שכר המינימום? יובל שטייניץ (חדשות 2)

לאחר שאתמול התבשרו מעל למיליון שכירים שמרוויחים שכר מינימום על העלאה משמעותית בשכרם, החליט שר האוצר יובל שטייניץ לצנן מעט את ההתלהבות ולערער על החלטת ועדת השרים. ערעורו של שטייניץ יגרום לכך שהצעת החוק לא תועבר לאישור מליאת הכנסת, אלא תועלה מחדש להצבעה בישיבת הממשלה הקרובה.

ערעורו של שטייניץ מתבסס על הערכות האוצר לפיה העלאת שכר המינימום תייקר את עלויות אחזקת המפעלים, ייקור שעלול לגרום לפיטורים המוניים של עובדים, גם בקרב חברות מבוססות. בנוסף, באוצר חוששים ממעבר של מפעלים למדינות מזרח אסיה, שם עלויות השכר נמוכות משמעותית. יש לציין שמפעלים רבים העתיקו באחרונה את בסיסיהם למזרח אסיה ולירדן.

בתגובה לטענות אלה, הסביר ח"כ פרץ גם בחר להרגיע את אלה שיפגעו מההחלטה - המעסיקים. "העלאת שכר המינימום לא תגרום למשבר", הדגיש, "צעד זה יגרום למהלך שיגדיל את הפעילות במשק ותיצור מקומות עבודה חדשים". ח"כ פרץ הסביר כי כל שקל נוסף שיתווסף למשכורתם של העובדים, הולך ישירות לצריכה ופעילות במשק הישראלי, "בניגוד לעשירים שעיקר צריכתם היא בחו"ל", סיכם פרץ.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?