בקרוב: אייפד ואייפון לכל חבר כנסת

לח"כים יאושר לרכוש אייפד ואייפון מתקציב הקשר עם הבוחר, כך עולה ממכתב ששלח החשב הכללי של הכנסת ושם סוף לתחנוניהם של הח"כים בנושא. עכשיו עולה השאלה - האם הם יידעו לתפעל את המכשירים החדשים שירכשו?

האייפון והאייפד נכנסים לכנסת - בלי התמודדות בבחירות: אחרי שלפני כמה חודשים סירבה הכנסת לאשר לחבריה לרכוש מכשיר אייפון מתקציב הקשר עם הבוחר, קיבלו הח"כים לאחרונה מכתב רענון נהלים שמבשר להם שמעתה הם יוכלו להתקדם לצעד הבא בעולם הטכנולוגיה.

עם זאת, חברי הכנסת יצטרכו לעשות ויתורים כואבים כדי להתהדר בשיא הטכנולוגיה. ח"כ שיבקש לרכוש את האייפד, למשל, יאלץ לוותר על אחד משלושה מחשבים אחרים שהוא זכאי לרכוש במסגרת תקציב זה. לעומת זאת, ח"כ שיבקש לרכוש אייפון לא יידרש לעשות זאת על חשבון מכשירים אחרים.

הודעתו של לוי הצליחה להפתיע חלק מחברי הכנסת, כמו למשל ח"כ דני דנון (ליכוד) שרק לפני כחצי שנה ביקש מהכנסת לאשר לו לרכוש מכשיר אייפון, אולם נענה בשלילה.

תקציב הוצאות על קשר עם הבוחר יכול לשמש את חברי הכנסת לרכישת מחשבי כף יד, יומנים אלקטרוניים, טלפונים סלולריים, מחשב כף יד בשילוב טלפון נייד, מכשיר ‏‏DVD‏ בסכום של עד 1,000 שקל, מצלמה דיגיטלית, ריהוט משרדי, ספרות מקצועית, מוצרים בדיוטי פרי, משלוח דברי דואר, כיבוד קל בכנסת או מחוצה לה ועוד שלל דברים.

בנוסף, רשאים חברי הכנסת להשתמש בתקציב לצורך שירותי אבטחה ללשכה הפרלמנטרית, לסקרים הקשורים לעבודתם ולתשלום למרצים בכנס שארגנו.

מדי שנה מעורר דוח הוצאות הקשר עם הבוחר ביקורת רבה בשל האופן בו בוחרים חברי הכנסת "לבזבז" אותו. כעת, ככל הנראה, יהיו מרכיבים חדשים שעשויים לעורר את חמתו של הציבור.