חדשות טובות לעובדים: שכר המינימום עלה ל-4,600 שקלים

ועדת השרים לענייני חקיקה קיבלה את הצעתו של ח"כ עמיר פרץ והחליטה על העלאת שכר המינימום לסכום של 4,600 שקלים. ההעלאה תתבצע בשלושה מועדים. "לא ייתכן שיהיו מעל למיליון עובדים עניים", אמר ח"כ פרץ, שגם הרגיע את אלה שיצטרכו מעתה לשלם מעט יותר - המעסיקים

יוזם הצעת החוק, ח"כ עמיר פרץ (חדשות 2)

מרוויחים שכר מינימום? יש לנו חדשות טובות בשבילכם. ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה כי שכר המינימום יעלה לסכום של 4,600 שקלים. ההחלטה, שהתקבלה למרות התנגדותם של שרי האוצר, המשפטים והתמ"ת, תביא להעלאת השכר בשלושה מועדים שונים. בסוף ההליך שיימשך 15 חודשים, יגיע השכר לסכום שנקבע.

לפני אישור ההחלטה, הציג ח"כ עמיר פרץ נתונים לפיהם בישראל ישנם מיליון שכירים שנמצאים מתחת לקו העוני. "עובדים ועניים? זהו השילוב המשפיל ביותר", אמר ח"כ פרץ. החלטת וועדת השרים אושרה לאחר שכבר בזמן כהונת ממשלחת אולמרט, סיכם פרץ עם רה"מ דאז על הכוונה להעלות את שכר המינימום, שיאפשר ליותר שכירים להתקיים בכבוד.

ח"כ פרץ גם בחר להרגיע את אלה שיפגעו מההחלטה - המעסיקים. "העלאת שכר המינימום לא תגרום למשבר", הדגיש, "צעד זה יגרום למהלך שיגדיל את הפעילות במשק ותיצור מקומות עבודה חדשים". ח"כ פרץ הסביר כי כל שקל נוסף שיתווסף למשכורתם של העובדים, הולך ישירות לצריכה ופעילות במשק הישראלי, "בניגוד לעשירים שעיקר צריכתם היא בחו"ל", סיכם פרץ.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?